یک آزمایش آنتی اکسیدانی برای بیماری پارکینسون نتایج ناامیدکننده ای را ارائه می دهد


از کارا مورسخبرنگار سلامت روز

جمعه ، 17 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – محققان امیدوار بودند نشان دهند که آنتی اکسیدان طبیعی اورات می تواند پیشرفت بیماری پارکینسون را کند کند ، اما مطالعه ای که در بیمارستان عمومی ماساچوست انجام شد این انتظارات را رد کرد.

این مطالعه شامل 300 نفر از افرادی بود که به تازگی مبتلا به بیماری پارکینسون اولیه شده اند و بر سیستم حرکتی بدن تأثیر می گذارد. علائمی مانند لرزش ، سفتی اندام ها و مشکلات تعادلی به تدریج پیشرفت می کند و هیچ درمان شناخته شده ای وجود ندارد.

تیم تحقیق تفاوت قابل توجهی در میزان پیشرفت بیماری در افرادی که متابولیت اینوزین به مدت دو سال به آنها داده می شود در مقایسه با گروه دارونما پیدا نکرد.

اینوزین باعث افزایش سطح اورات در مغز و خون می شود. این به عنوان محافظ عصبی در مدلهای پیش بالینی ظاهر شده است.

بر اساس این مطالعه ، اینوزین مفید نبوده و افرادی که آن را دریافت کرده اند نیز افزایش سنگ کلیه داشته اند.

وی گفت: “همگرایی داده های اپیدمیولوژیکی ، بیولوژیکی و بالینی از تحقیقات گذشته به طور قانع کننده ای نشان داده است که افزایش اورات ، آنتی اکسیدان اصلی در گردش خون ، می تواند در برابر آسیب های اکسیداتیو که تصور می شود در بیماری پارکینسون نقش دارد ، محافظت کند.” دکتر. مایکل شوارتزیلد ، متخصص مغز و اعصاب در Mass General و استاد مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد.

او در بیانیه ای به بیمارستان افزود: “اگرچه مطالعه ما تأثیر محافظتی اورات در پارکینسون را رد نمی کند ، اما به وضوح نشان می دهد که افزایش اورات بر اساس ارزیابی های بالینی و اسکن سریعی سبوس ، پیشرفت بیماری را کند نمی کند.”

اگرچه وی به پیشرفت بیماری پاسخ نداد ، اما شوارتشیلد گفت که این مطالعه از جهات دیگر موفقیت آمیز بود.

شوارتشیلد گفت: “یافته ها در ارائه یک آزمایش واقعیت بسیار مفید بوده است که اکنون به این زمینه اجازه می دهد تا به سایر رویکردهای درمانی حرکت کند.” “ما همچنین در مورد علم آزمایشات بالینی بیماری پارکینسون و نحوه انجام تحقیقات آینده که شانس موفقیت آنها را افزایش می دهد اطلاعات زیادی کسب کردیم.”

این یافته ها در 14 سپتامبر در منتشر شد مجله انجمن پزشکی آمریکابه

اطلاعات بیشتر

بنیاد پارکینسون اطلاعات بیشتری در مورد بیماری پارکینسون دارد.

منبع: بیمارستان عمومی ماساچوست-دانشگاه هاروارد ، انتشار خبر ، 14 سپتامبر 2021.

دیدگاهتان را بنویسید