نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا هادیمیان


نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، رفلاکس و التهاب ، مصرف آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

اکثر ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح هنگام خالی بودن معده مصرف شود ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد. شایع است c هنگام هضم رخ می دهد. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی مخاط معده هدایت می کند و علائمی مانند سوزش سر دل یا حالت تهوع را تا رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. تبدیل می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به معده آسیب برساند ، برخی مطالعات نشان می دهند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیداری در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین ، به نام سلامتی خود ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را برای اولین بار که کورتیزول به اوج خود می رسد ، چند ساعت به تعویق بیندازیم.

برای افرادی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است یک فنجان قهوه صبحگاهی همراه با صبحانه ، غنی از غلات کامل و فیبر بخورند تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن را می توان پس از 15 دقیقه به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید