مصرف روزانه نان سفید برای بدن چه مشکلاتی دارد؟ – دکتر روی هادیمیان


هر روز نان سفید بخورید، بدن چه مشکلاتی دارد؟

مصرف روزانه نان سفید باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم ایمنی بدن می شود. قسمت ترد و معطر نان تازه پخته شده با کره ، سیر یا پنیر از دیرباز برای بسیاری از مردم جهان غذای سنتی بوده است.

در قفسه های نانوایی ها و مغازه ها طیف وسیعی از آردهای مختلف وجود دارد. نان سیاه ، نان سفید ، غلات کامل ، مخمر ، حتی نان بدون گلوتن وجود دارد. اما بیشتر نان سفید هنوز از آرد گندم تصفیه شده تهیه می شود. این امر باعث می شود که محصولات پخته شده از نظر بصری جذاب ، کرکی و ماندگاری نان افزایش یابد ، اما مواد مغذی آنها را به طور کامل از بین ببرد.

در قدیم ، نان از آرد خام یا درشت تهیه می شد. این روش ارزش غذایی محصول ، مواد مغذی مفید و فیبر را حفظ می کند. اما اکنون فقط از آرد سفید بدون سبوس از نان تهیه می شود.

اکنون ، با یک تکه نان سفید ، 75 گرم کالری خالی و تقریباً هیچ ماده مغذی را وارد بدن خود نمی کنید. به دلیل کمبود ویتامین در ترکیب نان سفید مدرن ، تولیدکنندگان شروع به غنی سازی مصنوعی آن و سایر محصولات نانوایی با ویتامین کرده اند.

بسیاری از متخصصان تغذیه و همچنین دانشمندان دانشگاه کمبریج نان سفید را به دلیل شاخص قند بالای آن توصیه نمی کنند. مانند همه کربوهیدراتهای سریع ، به راحتی توسط بدن جذب می شود ، اما طولانی مدت نیست. اکنون ، یک ساعت پس از چنین وعده غذایی ، احساس گرسنگی وجود دارد. مصرف زیاد نان سفید باعث چاقی و دیابت می شود.

نشاسته زیادی در نان سفید وجود دارد ، تأثیر آن بر بدن را می توان با قند تصفیه شده مقایسه کرد. افزایش قند خون اجتناب ناپذیر است ، که به نوبه خود باعث جهش شدید قند خون و انسولین می شود. با مصرف منظم نان سفید ، دیابت و همچنین اختلالات سیستم قلبی عروقی رخ می دهد.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید