مدیریت الیوت سهام شرکت سافت بانک را کاهش می دهد و علیرغم مبارزه با فناوری چینی سود می برد


The Post تأیید کرد که مدیریت Elliott بی سر و صدا موقعیت خود را در گروه SoftBank Masa Son کاهش داد.

و صندوق پرچین به رهبری پل سینگر ، سود خالصی در این زمینه به دست آورده است – 500 میلیون دلار ، افرادی که از این موضوع آگاه هستند به روزنامه پست گفتند.

این سود حتی زمانی به دست می آید که احتمال دارد سرمایه گذاران دیگر توسط SoftBank که صندوق چشم انداز آن در سال گذشته 18 میلیارد دلار ضرر کرده است ، سوزانده شوند.

سافت بانک اکنون درگیر سرمایه گذاری های فناوری چینی است که دولت چین را عصبانی می کند. با این حال ، الیوت بخشی از سهام خود در SoftBank را در اختیار دارد ، اما سهام آن از موقعیت 2.5 میلیارد دلاری صندوق که قبلاً در اختیار داشت “به میزان قابل توجهی” کاهش یافته است.

سرمایه گذار فعال ، که سهام خود را در فوریه 2020 فاش کرد و برای SoftBank برای بازخرید سهام تلاش کرد ، هنوز در حال مذاکره با مدیر عامل شرکت Massa Son است ، اما این صندوق به طور دقیق تر روی سرمایه گذاری های اخیر خود تمرکز کرده است ، مانند سرمایه گذاری در نرم افزار Citrix. شرکت. سافت بانک از اظهارنظر در مورد The Post خودداری کرد.

توانایی الیوت برای مانور در فراز و نشیب سافت بانک – با سود قابل مشاهده – قابل توجه است ، با توجه به اینکه بسیاری از سرمایه گذاران سافت بانک اینقدر خوش شانس نبوده اند. سهام در شش ماه گذشته 33 درصد کاهش یافته است. در سال گذشته آنها حدود 4.5 درصد افزایش یافته است.

سرمایه گذاری الیوت با دو مورد از بزرگترین ضررهای SoftBank پشتیبانی می شود: سرمایه گذاری در WeWork که در سال 2019 بدتر شد و اخیراً سرکوب سهام های فناوری پیشرفته از سوی چین ، که ارزش تریلیون دلار از بازار را از زمانی که مقامات دولتی بر “رشد وحشیانه” برجسته شده اند ، از بین برد. بخش

در ماه جولای ، SoftBank سود خالص 6.9 میلیارد دلار را گزارش کرد ، اما این شرکت با نبرد دشواری روبرو است زیرا شرکت های چینی 23 درصد از سرمایه گذاری های صندوق چشم انداز را تشکیل می دهند.

اما افراد آگاه به The Post می گویند که حتی وقتی دولت چین سرمایه گذاری SoftBank را متزلزل می کند ، الیوت هیچ زمان بندی برای ترک موقعیت خود ندارد.

سافت بانک که به سرمایه گذاری های بزرگ و گاه جسورانه در شرکت های متمرکز بر فناوری مانند T-Mobile و WeWork مشهور است ، مالک اصلی Alibaba و Didi است که اخیراً خشم کارکنان چینی را برانگیخته است.

نزدیکان الیوت می گویند که این شرکت قصد ندارد به طور کلی موقعیت خود را کنار بگذارد ، اگرچه سهام سافت بانک به دلیل سرکوب دولت چین دچار مشکل شده است.
عکس سهام علامی

در همین حال ، الیوت معمولاً سهام بزرگی را در شرکت ها خریداری می کند ، لیستی از درخواست های تغییر را ارائه می دهد و سپس سعی می کند با سود خارج شود. وال استریت ژورنال گزارش می دهد که با SoftBank ، الیوت از رویکرد نرم تری استفاده می کند. به گفته مجله ، این شرکت مذاکرات روزانه خود را با سافت بانک انجام می دهد و پیشنهاداتی را برای تغییر ارائه می دهد. پسر آماده ساخت برخی از آنها بود.

در مارس 2020 ، حدود یک ماه پس از اعلام موقعیت خود از سوی الیوت ، SoftBank برنامه بازخرید 20 میلیارد دلاری را اعلام کرد و قیمت سهم خود را در روز بعد 20 درصد افزایش داد.

در آخرین فراخوان سود خود ، SoftBank هیچگونه بازخرید سهم را اعلام نکرد و تحلیلگران را ناامید کرد. این شرکت اعلام کرد که در حال بررسی خریدهای بعدی است ، اما تحلیلگران Citigroup Global Capital Markets در یادداشتی به مشتریان در 30 اوت گفتند که آنها “فرصت کوچکی” برای خرید مجدد سهام به زودی می بینند.

دیدگاهتان را بنویسید