غذاهایی که به سلامت دندان آسیب می رسانند – دکتر رویا هادیمیان


غذاهایی که به سلامت دندان آسیب می رسانند

تمام غذاها و نوشیدنی های موجود در رژیم غذایی بر سلامت دندان ها و لثه های فرد تأثیر می گذارد. در حالی که برخی از غذاها و نوشیدنی ها سلامت دندان ها و لثه ها را بهبود می بخشند ، برخی دیگر می توانند باعث پوسیدگی دندان ، فرسایش و بیماری های دهان شوند.

در گزارشی ، وب سایت Health Line به برخی از انواع غذاها و نوشیدنی ها اشاره می کند که می توانند بر سلامت دندان ها تأثیر بگذارند:

نوشابه و نوشابه:

نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه ، قهوه شیرین و نوشیدنی های انرژی زا بر سلامت تأثیر منفی می گذارند.این نوع نوشیدنی ها خاصیت اسیدی دارند و شرایط لازم را برای باکتری هایی که باعث پوسیدگی و پوسیدگی دندان می شوند فراهم می کنند. باکتری های تحریک کننده پوسیدگی ، مانند استرپتوکوک موتانس ، از قند تغذیه می کنند و اسیدهایی تولید می کنند که مینای دندان را از بین می برد یا خراب می کند.

شکر ، شکلات:

همانطور که گفته شد ، شکر باکتری های مضر را در دهان تغذیه می کند که منجر به تولید اسید و مینای دندان می شود. به همین دلیل است که مصرف قندها مهمترین عامل خطر برای پوسیدگی دندان است. با این حال ، ثابت نشده است که قندهای طبیعی در غذاهایی مانند میوه ها و محصولات لبنی نقش مهمی در پوسیدگی دندان و پوسیدگی دندان دارند.

نان سفید و غذاهای نشاسته ای تصفیه شده:

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و برنج و برخی غذاهای نشاسته ای مانند چیپس سیب زمینی می توانند بر سلامت حفره دهان تأثیر بگذارند. مانند قندها ، باکتری های موجود در دهان به سرعت قندها را در منابع کربوهیدرات مانند نان سفید و چیپس تحریک می کنند تا اسید فرسایشی برای مینای دندان تولید کنند.

آب میوه:

اگرچه 100٪ آب میوه حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم است ، اما نوشیدن بیش از حد آن می تواند برای دندان های شما مضر باشد. آب میوه ها اسیدی هستند و می توانند مینای دندان را از بین ببرند.

غذاهای چسبناک و جامد:

برخی از غذاها می توانند خطر پوسیدگی یا پر شدن دندان را افزایش دهند. به عنوان مثال ، جویدن غذاهای جامد مانند آب نبات می تواند به دندان ها آسیب برساند. عادت جویدن یخ می تواند منجر به ترک خوردن دندان ها شود. علاوه بر این ، آب نبات ها و شکلات هایی مانند کارامل و کارامل که به دندان می چسبند ، می توانند احتمال بیرون آمدن پرکردن دندان را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید