سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا هادیمیان


خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. مطالعات نشان می دهد که پسته می تواند در لاغری و تنظیم قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقادیر قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان در میان آجیل است. همه آنها به طرق مختلف برای سلامتی انسان مفید هستند. برای آشنایی با سایر خواص پسته با ما همراه باشید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. مطالعات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین تأثیر مفیدی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک صبحانه سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی در مورد میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. بر اساس یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این منجر به کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

مطالعات نشان می دهد که میزان قند خون با مصرف پسته کاهش می یابد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی نتیجه می گیرد که خوردن پسته بر بیماران دیابتی تأثیر مثبت دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زاگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شوند. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مثر است. به خاطر داشته باشید که اگر زیاد پسته بخورید ، ممکن است به فشار خون بالا مبتلا شوید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید