زیره ، ادویه ای که کاهش وزن شما را تسریع می کند – دکتر رویا هادیمیان


زیره ، ادویه ای که باعث کاهش وزن می شود

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف زیره در رژیم غذایی در تسریع کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول بد مثر است. محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدو در ایران به طور تصادفی 88 زن دارای اضافه وزن یا چاق را در سه ماه به سه گروه تقسیم کردند.

هر دو گروه مشاوره تغذیه دریافت کردند و میزان کالری دریافتی روزانه آنها به طور متوسط ​​500 کالری کاهش یافت. یکی از این سه گروه روزانه کمی کمتر از یک قاشق چایخوری پودر زیره همراه ماست مصرف می کردند. در پایان این سه ماه ، مشاهده شد افرادی که زیره مصرف می کردند ، سه برابر گروه دوم که زیره را به رژیم غذایی خود اضافه نکرده بودند ، وزن کم کردند.

همچنین گروهی که زیره مصرف کردند درصد چربی بدن خود را حدود 64/14 درصد کاهش دادند که تقریباً سه برابر بیشتر از گروه دوم است که حدود 41/91 درصد چربی بدن خود را از دست داده اند. همچنین گروه مصرف کننده زیره دارای 23 واحد برای کاهش چربی خون یا تری گلیسیرید بود ، در حالی که گروه دیگر تنها 5 واحد برای کاهش این نوع چربی در اختیار داشتند. زیره سبز غنی از فیتوسترول است. این ماده یکی از مواد شیمیایی شناخته شده است که از جذب کلسترول در بدن جلوگیری می کند.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید