بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن – دکتر رویا هادیمیان


بهترین نوع نان برای کاهش وزن و کاهش وزن

برای کاهش وزن و کاهش وزن بهتر است سراغ نان بروید که خاصیت چاق کنندگی کمتری دارد. در زیر به بررسی این نان ها می پردازیم. نان جو یکی از بهترین انواع نان کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید متعددی برای سلامتی دارد. این مزایای تغذیه ای نان است که آن را به یک غذای ارزشمند در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. البته نان سبوس دار. به یاد داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. باید تعادل در مصرف آن رعایت شود.

جو یکی از مفیدترین غلات است که ارزش غذایی بالایی دارد و می تواند به عنوان یک غذای کامل در نظر گرفته شود و سالها توصیه می شود. نان جو همچنین می تواند از گرسنگی به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده جلوگیری کند و این ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان به گونه ای است که در هر وعده غذایی باید نان وجود داشته باشد. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان فراوانی نان و برنج در رژیم غذایی آنهاست. خوردن نان با همه غذاها یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را جزء اصلی سفره خود می دانند. بنابراین ، اگر نان را از روی میز بر ندارید ، بهتر است سراغ نانی بروید که خاصیت چاق کنندگی کمتری دارد. در زیر به بررسی این نان ها می پردازیم.

نان باربارا:

نان بربری یکی از محبوب ترین نان های سنتی در ایران است. این نان از آرد نیمه کامل تهیه می شود. سبوس موجود در نان باربری به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید. هر نخل نان بربری 75 تا 80 کالری دارد.

نان تفتون:

تافتون همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان بدون نمک پخته می شد و بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. هر نخل نان تافتون 35 کالری دارد.

نان نان:

اخیراً نان سنگک از آرد سبوس دار بدون سبوس تهیه می شود. این نان یک سر و گردن بالاتر از سایر نان های ایرانی دارد. زیرا آن را از آرد سبوس دار تهیه می کنند. آرد سبوس دار آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید ، نان سنگکی را انتخاب کنید که با آرد کامل پخته می شود. هر نخل نان سنگک 75 تا 80 کالری دارد. نان سنگک بهترین نان برای کاهش وزن است.

متخصصان تغذیه معتقدند که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا با حذف این مواد ، خود را تغذیه خواهید کرد. کارشناسان همچنین معتقدند که نان سبوس دار برای کاهش وزن مفید است و قند خون را ثابت نگه می دارد. این از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند. احتمالاً توجه کرده اید که کیفیت نان به نوع آرد بستگی دارد. در صنعت نانوایی ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد سبوس دار ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و آرد صفر. از آرد سبوس دار برای تهیه نان سنگک و نان سبوس دار استفاده می شود. در این نوع آرد ، پوست گندم در حین آسیاب شدن از دانه جدا نمی شود و بالاترین ارزش غذایی را دارد. نان سبوس دار بهترین نان برای کاهش وزن و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید