اسقف نیکولاس دی مارزیو از اسقف بروکلین کناره گیری کرد


اسقف نیکلاس دیمارزیو ، تنها چند هفته پس از برکناری از اتهامات خشونت جنسی توسط دو مرد که می گفتند این حوادث در جوانی رخ داده است ، از مقام اسقف کاتولیک بروکلین کناره گیری کرد.

اسقف نشین روز چهارشنبه در حالی استعفای دی مرزیو را اعلام کرد که پاپ فرانسیس خروج وی را پذیرفت.

اسقف اعظم گفت که دی مرزیو ، که در 16 ژوئن 2019 75 ساله شد ، در آن تاریخ استعفا داد ، همانطور که طبق قانون مقدس لازم است ، و پاپ آن را روز چهارشنبه امضا کرد.

این استعفا پس از آن صورت می گیرد که دی مرزیو در 1 سپتامبر با تحقیقاتی که توسط اسقف اعظم نیویورک انجام شد ، پس از ادعای دو مرد که جداگانه ادعا کردند دی مرزیو نیم قرن پیش هنگام کشیش در نیوجرسی از آنها سوء استفاده کرده بود ، برکنار شد.

دی مارزیو پس از اتهام تجاوز جنسی در نوامبر 2019 تبرئه شد.
پل مارتینکا

اسقف اعظم گفت که پاپ فرانسیس اسقف رابرت برنان از کلمبوس اوهایو را به عنوان دی مرزیو منصوب کرده است.

استعفای اسقف نیکلاس دی مارزیو توسط پاپ فرانسیس پذیرفته شد.
استعفای اسقف نیکلاس دی مارزیو توسط پاپ فرانسیس پذیرفته شد.
پل مارتینکا

دی مارزیو در بیانیه ای گفت: “پدر مقدس در انتخاب اسقف رابرت برنان ، از یک نیویورکی محلی خواست تا برای رهبری م believersمنان بروکلین و کوئینز بازگردد.” “من به نمایندگی از اسقف بروکلین ، به اسقف برنان ، که سالهاست او را می شناسم ، با اطمینان به توانایی او در رهبری جامعه کاتولیک و تقویت دستاوردهای شبانی ما ، سلام می کنم. او واقعاً مفتخر بود که به مدت 18 سال به عنوان اسقف اسقف نشین بروکلین خدمت کرد.

وی ادامه داد: “این یک لحظه تاریخی برای اسقف بروکلین است که یک اسقف بسیار فعال است و انرژی اسقف برنان آن را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.” “من برای برکت خداوند در این گذار دعا می کنم تا کار خدا برای قوم خود برای بیش از 1.2 میلیون کاتولیک در بروکلین و کوئینز ادامه یابد.”

با سیم های پستی

دیدگاهتان را بنویسید