90 درصد مشکلات بیماران توسط پزشک خانواده حل می شودبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانمسعود مشایخی افزود: تسطیح به این معناست که فردی که نیاز به خدمات بهداشتی دارد باید مسیر مشخصی را طی کند، ابتدا خدمات ارائه دهندگان خدمات سطح یک را دریافت کند، در صورت تشخیص، فرد به سطح دوم معرفی می شود. به عنوان مثال، یک ارائه دهنده خدمات درجه یک ممکن است یک پزشک خانواده باشد.

وی با بیان اینکه پزشک خانواده تا 90 درصد مشکلات بیماران را حل می کند، تصریح کرد: تنها 10 درصد افراد ممکن است نیاز به خدمات سطح دوم داشته باشند که در این صورت با تشخیص پزشک خانواده، فرد به سطح دو معرفی می شود. متخصص .

مشایخی بیان کرد: پزشک متخصص در اکثر موارد مشکل بیمار را حل می کند، در صورت نیاز به خدمات سطح سه، بیمار را به پزشک فوق تخصص ارجاع می دهند، در هر مرحله از مراجعه به پزشک، خلاصه ای از اقدامات درمانی را به بعد ارائه می دهد. . دکتر سطح.

مدیرکل دفتر خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه بازخورد ارجاع توسط پزشک ارائه شده است، گفت: می توان نظام ارجاع را بر اساس پزشک عمومی تعریف کرد، اما در پزشک خانواده. .برای هر نفر یک پزشک خانواده تعریف شده است.

مشایکی با اشاره به مزایای اجرای نظام ارجاع پزشکی خانواده ادامه داد: اولین مزیت این است که جامعه هدف دارای امانتی است که مسئولیت سلامت مردم را بر عهده دارد، در حالی که مردم برای دریافت خدمات سرگردان نیستند؛ در واقع سطح سلامت افراد در این شرایط افزایش می یابد.

مدیرکل دفتر خدمات سلامت همگانی سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه پزشک خانواده تنها درمانگر نیست و سلامت محور و جامعه محور است، گفت: تمرکز نظام ارجاع مبتنی بر طب خانواده است. نه در کاهش هزینه ها، کاهش هزینه ها بعد از چند سال یکی از اثرات مثبت استقرار نظام ارجاع مبتنی بر طب خانواده است.

منبع: ماهار

انتهای پیام/*