8 نکته برای رژیم غذایی کودکان برای تمیز کردن فصل بهار


با این نکات و دستور العمل های برتر متخصص تغذیه برای تمیز کردن بهاری رژیم غذایی کودکان با گیاهان، فرزندان خود را از رژیم غذایی گیاهی تر لذت ببرید.

بهار فرا رسیده است، و این فرصتی عالی برای غوطه ور شدن در غذای گیاهی برای کل خانواده است. از این گذشته، این زمانی است که هویج ترد، نخود شیرین و سبزیجات برگدار برای خوشامدگویی به روزهای آفتابی تر و گرمتر رشد می کنند. لذت بردن بیشتر از گیاهان – سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و حبوبات – راهی فوق العاده برای افزایش مصرف فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین ترکیبات آنتی اکسیدانی است. بنابراین، از برخی از دوستان متخصص تغذیه مورد علاقه‌ام خواستم تا بهترین روش‌های خود را برای تمیز کردن بهاره رژیم غذایی بچه‌ها با گیاهان به من بدهند.

8 نکته گیاهی برای پاکسازی بهاره رژیم غذایی کودکان

میوه های کامل بیشتری سرو کنید.

1. با سرو غذای کامل شروع کنید. میوه تازه له شده را به جای میوه های کنسرو شده یا میان وعده های میوه ای سرو کنید. نان ها و غلات 100% غلات کامل را سرو کنید تا پایه ای محکم داشته باشید. الگو باشید! مطمئن شوید که سبزیجات و میوه ها را نیز انتخاب می کنید. Lisa Cicciarello Andrews، RDN، صاحب Sound Bites Nutrition.

بهترین هوموس کلاسیک

2. بیشتر حبوبات را تشویق کنید. لوبیا منبع خوبی از پروتئین، آهن و ویتامین های گروه B است و در اکثر رژیم های غذایی گیاهی جزء اصلی است. با این حال، همه بچه ها دوست ندارند آنها را بخورند. کاری که من دوست دارم در خانه خودم انجام دهم و به خانواده‌های گیاهخوار یا گیاهخوار توصیه می‌کنم، مخلوط کردن یا له کردن لوبیا با طعم خنثی، مانند لوبیا کانلینی یا گاربانزو، و مخلوط کردن آن‌ها در ریزوتو یا سس‌ها برای تغذیه بیشتر و کرمی شدن است. اسپیرو، آردی.

به طعم های مورد علاقه بچه ها مانند کره های آجیل و دانه ها روی آورید.

3. با طعم هایی که بچه های شما دوست دارند شروع کنید. اگر آنها عاشق کره بادام زمینی هستند، از آن به عنوان خوراکی برای میوه ها و سبزیجات جدید مانند سیب یا کرفس استفاده کنید. نام های سرگرم کننده ای مانند اسموتی هیولاهای سبز به غذاها بدهید و به فرزندانتان اجازه دهید بین دو گزینه یکی را انتخاب کنند تا احساس کنند تا حدودی کنترل دارند. پاملا فرگوسن، دکترای دکترا، می‌گوید: «درخت‌های کلم بروکلی» و «شمشیرهای مارچوبه»، «درخت‌های» بروکلی و «شمشیرهای» مارچوبه را انتخاب می‌کنند.

4. مواد اولیه را آماده کنید، نه لزوماً وعده های غذایی کامل. منظور من از این کار این است که میوه ها را بشویید و برش دهید، پیاز را خلالی یا خلالی کنید، قارچ ها را تمیز کنید، سبزیجات را خرد کنید و/یا سیر خرد کنید. همه این موارد را در ظرفی در یخچال نگهداری کنید تا زمانی که بتوانید آنها را بخورید یا استفاده کنید. اگر از قبل شسته شده و ساقه شده باشد، به احتمال زیاد دستتان را داخل یخچال می برید و چند توت فرنگی برای خوردن می گیرید، درست است؟ اگر سیب بریده شود، احتمال خوردن آن بیشتر است؟ من متوجه شدم که گاهی اوقات سیب پسرم به طور کامل در جعبه ناهار او برمی گردد، اما اگر آن را تکه تکه می کردم، هرگز اینطور نشد. اگر مواد از قبل آماده شده بودند، احتمال اینکه سالاد بخورید، بیشتر بود، درست است؟ من همیشه پیاز خلال شده را در یخچال نگه می دارم. 50 درصد از مواقع خیار و هویج را هم برش داده ام. من دوست دارم سبزیجاتم را با استفاده از ماندولین تکه تکه کنم تا سریع و یکنواخت باشد.” وبلاگ چغندر سبز.

5. آموزش مفهوم مزرعه به چنگال. «آنچه که من برای بیمارانی که از خوردن سبزیجات بیزاری می‌کنند دیده‌ام، آموزش مفهوم «مزرعه به چنگال» است. وقتی بچه‌ها دانه‌های کوچک خود را مستقیماً از سبزیجات انتخابی خود رشد می‌دهند، به طور کلی در مورد سبزیجات کنجکاوتر می‌شوند. آن را به یک تجربه یادگیری تبدیل کنید و اگر خانواده شما قبلاً یک غذای حساس دارد ابتدا سبزیجات مورد علاقه خود را تشویق کنید، سپس به سراغ طعم‌های مختلف و ماجراجویی‌های باغبانی بروید!» جنیفر رودریگز، RDN، LDN از غذا ویدا است.

بوریتو با لوبیا و ذرت سرخ شده

6. فردیت و تمایل آنها به “انتخاب” بودن را در آغوش بگیرید. “اگر آنها بیش از حد ضربه زننده نباشند، داشتن نظرات و ابراز علاقه و دوستی می تواند چیز خوبی باشد. ممکن است به تقویت خلاقیت کمک کند و در عین حال اعتماد به نفس آنها را در صحبت کردن افزایش دهد. همچنین می توانید به آنها اجازه دهید بخشی از فرآیند تصمیم گیری در ساختن وعده های غذایی و میان وعده های سالم باشند.» WellSeek. من این نکته را دوست دارم، زیرا والدین می‌توانند با تشویق بچه‌ها به مشارکت در خرید و برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی با میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ‌تر، عشق واقعی به محصولات را تشویق کنند.

غذاهای کمتر آشنا را با غذاهای مورد علاقه، مانند بولونیز گردوی عدس و اسپاگتی همراه کنید.

7. با مثال بخورید. بچه‌ها با تماشای والدین خود یاد می‌گیرند، بنابراین هر چه والدین بیشتر بتوانند این نوع غذاها را در حضور فرزندانشان بخورند، احتمال اینکه به آنها علاقه پیدا کنند بیشتر می‌شود. اگر در مورد آنچه می خورید سختگیر هستید، به احتمال زیاد فرزند شما ممکن است این کار را انجام دهد. علاوه بر این، آشنایی کلیدی است. دیدن یک غذای عجیب در بشقاب که ناگهان از او انتظار می رود دوستش داشته باشد برای یک بچه می تواند ترسناک باشد. جفت کردن موارد ناآشنا با یک مورد آشنا عالی است. اگر می‌خواهید کودکتان را وادار کنید هویج را امتحان کند، مطمئن شوید که او در کنار چیزی که ده‌ها بار خورده است، مانند کره بادام‌زمینی یا پاستا بنشیند. همچنین موثر است که غذاهایی را که می‌خواهید بچه‌ها را مجبور کنید مرتباً بدون هیچ تقاضا، یا «درخواست» یا التماسی امتحان کنند، در مقابل دیدگانشان داشته باشید تا آنها را بخورند. هر چه کودک بیشتر در معرض غذای جدید قرار گیرد، شبح آن کمتر می شود. مری پردی، MS، RDN می‌گوید: اغلب اوقات ممکن است 10 بار به کودک یک غذای جدید بدهید یا فقط آن را روی میز بگذارید قبل از اینکه بالاخره آن را ببوید و در دهانش ببرد.

غذاهای جدیدی مانند گل کلم را به روشی خلاقانه معرفی کنید—این دستور العمل برای گل کلم بوفالو سالم با سس گاوداری یک شروع عالی است!

8. غذاهای جدید را در زمان صرف غذا تشویق کنید. “من دخترم را مجبور کردم تا سبزیجات جدید را امتحان کند تا زمانی که من آنها را آماده می کردم، آنها را بچشم. در حالی که من سالادها را آماده می کردم صحبت می کردیم و او در مورد سبزیجات خام کنجکاو می شد و از آنها می خواست طعم آنها را بچشد. من همچنین دریافتم که وقتی او برای شام آماده بود و گرسنه بود، معرفی یک سبزی جدید (یا هر غذایی) بسیار آسان‌تر بود، بنابراین خوردن میان‌وعده کمتر قبل از شام واقعاً کمک می‌کند. حالا کودک 10 ساله من نسبت به غذا کنجکاوی سالمی دارد و می‌داند که طعم هویج پخته شده با هویج خام متفاوت است و او آماده است تا چیزهای جدید را امتحان کند! می گوید دانیل عمر، RDN از اطمینان غذایی.

برای سایر دستور العمل های گیاهی مناسب برای کودکان، برخی از موارد مورد علاقه من را امتحان کنید:

مخلوط دنباله گلابی پخته شده
مافین پاور کدو حلوایی شکلاتی
سوپ سنگ سبزیجات
سوپ گوجه فرنگی کلاسیک
نان کدو تنبل وگان با تخمه کدو تنبل
توپ های گیاهی یونانی با سس لیمو تاهینی