7 دلیل مهم برای ترک خوردن چیپس – دکتر رویا هادیمیان


7 دلیل مهم برای ترک خوردن چیپس

کارشناسان می گویند مصرف انواع چیپس برای سلامتی بدن بسیار مضر است. امروزه انواع مختلفی از چیپس در بازار با طعم های مختلف وجود دارد. اگرچه بسیاری از مردم از خطرات این غذا آگاه هستند ، اما به عنوان یک سرگرمی مصرف می شود.

در این گزارش ، محققان به 7 دلیل مضر بودن چیپس اشاره می کنند.

1- چربی زیاد:

چیپس ، چه از سیب زمینی و چه از ذرت ، سطح روغن بسیار بالایی دارد. علاوه بر چاقی ، چیپس به دلیل داشتن چربی زیاد می تواند باعث بیماری های قلبی عروقی در انسان شود.

2- روغنهای ناسالم:

هنگام خرید بسته چیپ را حتما بخوانید. اگر گفته می شود که آنها از روغن آفتابگردان تهیه شده اند ، این نشان می دهد که 10 of روغن مصرفی چربی اشباع شده است ، اما اگر کلمه روغن نباتی روی بسته نوشته شده باشد ، نشان می دهد که چیپس ها در روغن نخل هستند. حاوی تا 50 fat چربی اشباع شده است و آسیب آن برای بدن بسیار بیشتر است.

3- نمک زیاد:

امروزه کنترل مصرف نمک برای بسیاری از مردم به یکی از چالش های بزرگ تبدیل شده است. نمکی که وارد بدن می شود تنها مربوط به غذای خانگی نیست که ما تهیه می کنیم. افراد به طور ناخواسته با مصرف غذاهای فرآوری شده مقدار زیادی نمک مصرف می کنند. NaCl به دلیل دارا بودن سدیم به راحتی می تواند باعث فشار خون بالا شود. مطالعات متعدد نشان می دهد که فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی حمله قلبی و سکته مغزی است.

4- قند پنهان:

ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما آنها شکر را اضافه می کنند تا طعم برخی از چیپس ها در فرایند تولید خوب شود. تخمین زده می شود که بین 3 تا 5 درصد برخی از چیپس ها از قند استفاده می کنند که به طور غیر مستقیم برای سلامتی بدن مضر است.

5- مازاد:

یکی از مواردی که هنگام خوردن چیپس به آن توجه نمی شود این است که خوردن آن آسان است. در نتیجه احتمال مصرف بیش از حد آن بیشتر است.

6- کالری بالا:

چیپس از ذرت یا سیب زمینی تهیه می شود که کربوهیدرات بالایی دارد. ترکیب این کربوهیدرات ها با کره باعث می شود چیپس کالری بسیار بالایی داشته و چاق کننده باشد. اگر به فکر کاهش وزن یا ورزش هستید ، بهتر است خوردن چیپس را فراموش کنید.

7- عزیز بودن:

مورد دوم ارتباط مستقیمی با موضوع سلامت ندارد. شاید این جمله را شنیده باشید که می گوید چیپس ارزان است ، اما حقیقت این است که تنقلات مانند چیپس اصلا ارزان نیستند. با این حال ، شما می توانید شیر ، محصولات لبنی یا میوه ها را با قیمت بسیار کمتر از چیپس خریداری کنید که نه تنها ارزان نیستند ، بلکه برای حفظ سلامت بدن نیز مفید هستند.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید