5 گزینه از غذاهای گیاهی برای کاهش علائم حساسیت بهاری – دکتر رویا هادیمیان


۵ فرصتی برای غذاهای گیاهی برای کاهش علائم حساسیت بهاری

واکنشهای آلرژیک معمولاً هنگامی رخ می دهد که سیستم ایمنی با یک محرک یا ماده حساسیت زا مانند گرده یا برخی مواد مغذی مبارزه می کند. در این زمان ، سیستم ایمنی یک ماده شیمیایی به نام هیستامین ترشح می کند که با واکنش های آلرژیک و علائم تحریک کننده همراه است. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ، آلرژی قطعاً اجتناب ناپذیر است. اما خبر خوب این است که برخی مکمل های طبیعی می توانند به شما در کنترل بهتر واکنش های آلرژیک کمک کنند:

رزماری:

رزماری تازه و خشک در سال های اخیر نقش مهمی در خلاقیت آشپزی داشته است ، اما مهمترین نقش آن در کاهش علائم آسم و حساسیت ها ، به ویژه در فصل بهار است. این گیاه محبوب حاوی اسید رزماری است که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. رزماری اسید اثر رادیکال های آزاد را کاهش می دهد و در نهایت واکنش های التهابی را در بدن کاهش می دهد.

زردچوبه:

این ادویه محبوب در غذاهای تایلندی ، هندی و سایر غذاهای قومی است. با این حال ، زردچوبه فواید بیشماری برای سلامتی دارد و قوی ترین ترکیب آن ، کورکومین ، واکنش های آلرژیک را در بدن کاهش داده و سرکوب می کند. مطالعات منتشر شده توسط کالج آمریکایی آسم ، آلرژی و ایمونولوژی نشان می دهد افرادی که مکمل کورکومین را به مدت دو ماه مصرف می کنند علائم آلرژی از جمله عطسه را کاهش می دهند ، در حالی که جریان هوا بهتر را از طریق بینی احساس می کنند.

علف لیمو:

لیموترش از کلمه یونانی به معنی زنبور گرفته شده است. این گیاه از انواع رایج زنبورهاست. ترکیب شیمیایی اندام های سبز این گیاه حاوی موادی مانند اولئیک اسید ، سیترال ، شمعدانی و رزماری اسید است. این گیاه دارای اسانس تند و لیمو به نام سیترال است و در صنعت عطر سازی استفاده می شود. این گیاه به عنوان یک مسکن برای سیستم عصبی مرکزی عمل می کند و بنابراین دارای اثر آرام بخشی است و محرک های آلرژیک را کاهش می دهد.

سیر:

سیر خام نه تنها بخش مهمی از رژیم غذایی سالم است ، بلکه دارای خواص ضد التهابی است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. سیر سرشار از آنتی اکسیدانی به نام کوئرستین است که هیستامین را کاهش می دهد و یک غذای خوشمزه برای مبارزه با حساسیت های بهاری است.

برگ گزنه:

گزنه یک گیاه گلدار چند ساله است که خواص درمانی مفیدی برای همه سنین دارد. گزنه از یونان باستان شناخته شده است و ثابت شده است که التهاب را در بدن کاهش می دهد. ترکیبات فعال زیستی در گزنه منجر به کاهش قابل توجه واکنش های آلرژیک مرتبط با بهار می شود.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید