4 سبزی که به جوانسازی کمک می کند – دکتر رویا هادیمیان


4 سبزی که به جوانسازی کمک می کند

معمولاً همه زنان می خواهند جوان بمانند و پوست و متابولیسم خود را از دست ندهند. همه این شرایط تنها در صورتی امکان پذیر است که تغذیه مناسب داشته باشید. وقتی میوه می خوریم ، ناخواسته آنتی اکسیدان هایی را وارد بدن می کنیم که می تواند ما را در برابر بیماری های مزمن بهتر از هر دارویی دیگر محافظت کند. سبزیجات هم همینطور. در زیر چهار سبزیجات که باعث سلامتی و جوانسازی می شوند را ارائه می دهیم.

کلم

کلم ، به ویژه کلم ، سرشار از ویتامین C ، ویتامین A و اسید فولیک است و حاوی عناصری مانند گوگرد ، فسفر و کلسیم است. فولات موجود در کلم برای زنان باردار بسیار مفید است و از نقص در سیستم عصبی جنین جلوگیری می کند. فولات همچنین در پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی مفید است. به همین دلیل برای افرادی که سکته کرده اند خوردن مرتب کلم بسیار خوب است. یکی از مهمترین خواص این خانواده م effectivenessثر بودن آنها در پیشگیری از سرطان است. کلم همچنین به کاهش فشار خون کمک می کند.

اندر

چغندر به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان زیاد برای درد مفاصل و نقرس مفید است و حاوی فسفر ، کلسیم ، گوگرد ، ید ، آهن و مس و همچنین عناصر بسیار کمیابی مانند روبییدیم و کلسیم است. همچنین حاوی کربوهیدرات ، برخی پروتئین ها و ویتامین ها مانند B1 و B2 ، نیاسین ، B6 ، B12 و C. آب چغندر سیستم گردش خون را بهبود می بخشد و از عملکرد سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند. چغندر به جذب غذا و آنتی اکسیدان های موجود در آن کمک می کند و سلامت کلی بدن و سلامت سلول های بدن را حفظ می کند.

فلفل

مطالعات نشان می دهد که وجود ویتامین C و بتاکاروتن در فلفل می تواند از بسیاری از انواع سرطان جلوگیری کند ، زیرا این دو ماده مغذی آنتی اکسیدان های قوی هستند.

جالب است بدانید که هر چه رنگ این فلفل ها بیشتر (زرد و قرمز) باشد ، بتاکاروتن بیشتری دارد. مطالعات نشان می دهد که کپسایسین ، به عنوان فعال ترین ماده موجود در فلفل ، کلسترول خون را کاهش داده و از شدت سیگنال های درد در بدن می کاهد. همچنین دارای آنتی اکسیدان (که سلول های شما را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند) و خواص ضد باکتریایی دارد. اسید فولیک (فولات) ، یکی از ویتامین های گروه B ، ماده ای در خون به نام هموسیستئین را کاهش می دهد.

در صورت مصرف بیش از حد ، هموسیستئین می تواند به عروق خونی آسیب برساند و خطر حمله قلبی را افزایش دهد. فیبر موجود در این سبزی می تواند کلسترول خون را کاهش دهد ، که یکی دیگر از عوامل خطر حمله قلبی و سکته مغزی است.

گال چه ارتباطی با زخم معده 600x480 1-4 گیاهانی دارد که به جوانسازی کمک می کند

ذرت

ذرت دارای ارزش غذایی زیادی است و غذای مناسبی برای پیشگیری از سرطان است. ذرت کلسترول خون را کاهش می دهد و در درمان اگزما و بیماری های پوستی مفید است. تحقیقات در مورد خواص درمانی ذرت نشان می دهد که این دانه گیاهی حاوی مواد شیمیایی شناخته شده به عنوان مهارکننده های پرونتاز است و رژیم غذایی ذرت شیرین مانند سایر غلات مانند برنج و حبوبات در کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ روده و سینه بسیار مثر است.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید