3 دستور العمل آسان برای اسموتی های سم زدایی


تلاش برای تغذیه سالم در حال حرکت می تواند یک چالش واقعی باشد ، به خصوص وقتی اکثر مردم موافق هستند که خوردن غذای سالم بهترین انتخاب برای خوردن است. اگر وقت ندارید ساعت ها را در آشپزخانه بگذرانید ، بهترین کار بعدی تهیه اسموتی است.

به عنوان یک حامی سم زدایی ، من اطمینان حاصل می کنم که هر کاری که انجام می دهم ، مظهر توانایی بدن من در دفع سموم ناخواسته است. به همین دلیل بسیار مشتاق هستم که سه دستور العمل اسموتی مورد علاقه سم زدایی را به اشتراک بگذارم.

این وعده های غذایی سریع نه تنها طعم خوبی دارند ، بلکه فوق العاده رضایت بخش هستند و مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای سم زدایی تقویت می کنند.

موادی که باید در دستور اسموتی سم زدایی خود بگنجانید

سم زدایی همیشه در بدن شما اتفاق می افتد ، اما می توانید چند کار انجام دهید تا این فرآیند را بهینه کنید و اطمینان حاصل کنید که در واقع ترکیبات ناخواسته را از بین می برید ، به جای اینکه فقط یک بار سمی ثابت را حفظ کنید.

به عنوان مثال ، اگر هر روز سموم را از رژیم غذایی و شیوه زندگی خود دریافت می کنید (که بسیاری از مردم آگاهانه یا ناآگاهانه این کار را انجام می دهند) ، سیستم های نگهدارنده سم زدایی شما (کبد و کلیه) تنها می توانند به شما در ماندن در هموستاز سموم کمک کنند. متأسفانه ، به مرور زمان ، احتمال تجمع سموم وجود دارد ، که در صورت بارگذاری بیش از حد این سیستم های با ارزش رخ می دهد.

بنابراین ، اولین قدم در حفظ بدن سالم با سموم پایین این است که مراقب میزان مصرف خود باشید و سعی کنید تماس با سموم را به حداقل برسانید. من در مقالات دیگر در این مورد به تفصیل نوشته ام ، بنابراین در اینجا به جزئیات آن نمی پردازم ، اما توجه به فلزات سنگین ، شکر اضافی و غذاهای فرآوری شده یک مکان عالی برای شروع است.

هنگامی که شما محافظ سموم ورودی شدید ، گام دوم برای به حداقل رساندن بار سمی این است که از روند طبیعی سم زدایی خود با مواد مغذی حمایت کنید. مشکلات سم زدایی از اینجا ناشی می شود.

در حالی که یک رژیم غذایی کامل می تواند به طور کلی برای سلامتی شما معجزه کند ، مواد مغذی و غذاهای خاصی وجود دارد که طبیعت برای بهبود فرآیندهای سم زدایی شما ایجاد می کند.

سبزها

سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند که می توانند مواد لازم برای سم زدایی را برای بدن شما تامین کنند.

به ویژه ، جوانه کلم بروکلی برای فرآیند سم زدایی حیاتی است زیرا حاوی مواد مغذی است که هم سم زدایی فاز 1 و هم فاز 2 را پشتیبانی می کند. در مرحله 1 سم زدایی ، بدن شما سموم را از سلول های شما آزاد می کند و در مرحله دوم ، آنها را از جریان خون شما خارج می کند تا آنها را از بین ببرد.

جوانه بروکلی منبع فوق العاده سولفورافان است که به بدن شما در تولید گلوتاتیون – یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها در بدن شما کمک می کند.[1][2][3]به

علاوه بر جوانه کلم بروکلی ، علف یونجه ، علف جو ، کلرلا و جلبک دریایی سبزیجات متراکمی هستند که از فرآیندهای سم زدایی طبیعی پشتیبانی می کنند.

پشتیبانی کبد

علاوه بر سبزیجات ، که معمولاً سرشار از مواد مغذی هستند ، تعداد انگشت شماری از گیاهان و غذاها وجود دارند که مستقیماً از کبد حمایت می کنند. گنجاندن مواد مغذی پشتیبانی کننده کبد در اسموتی های سم زدایی شما یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از دریافت منظم این محصولات ضروری است.

برخی از بهترین گیاهان و غذاهای حمایت کننده کبد عبارتند از:

خار – خار مریم یکی از گیاهان پرکاربرد برای سلامت کبد است. صدها سال است که توسط گیاهان دارویی برای انواع بیماریها از جمله بیماری کبد چرب ، هپاتیت ، سیروز و محافظت از کبد در برابر سموم محیطی مورد استفاده قرار می گیرد. مطالعات نشان می دهد که خار شیر به عنوان یک آنتی اکسیدان ، ضد التهاب عمل می کند و دارای اثر ضد فیبروتیک است – همه آنها برای محافظت از کبد عمل می کنند.[4]به

زردچوبه – مطالعات نشان می دهد که این ادویه دارای اثر آنتی اکسیدانی قوی است و می تواند به سم زدایی فلزات سنگین مانند جیوه کمک کند.[5]به

چغندر – چغندر حاوی مواد مغذی گیاهی مانند پلی فنول ها است که عمدتاً به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی بر کبد اثر محافظتی دارند. همچنین نشان داده شده است که آب چغندر از فعالیت آنزیم های کبدی و تولید صفرا حمایت می کند و به سم زدایی این اندام مهم کمک می کند.[6][7][8]به

قاصدک – قاصدک حاوی پلی ساکاریدهایی است که از سلامت کبد حمایت می کند و به طور بالقوه در برابر آسیب کبدی ناشی از توهین های شیمیایی مانند تیلنول محافظت می کند.[9]به

راه حل همه جانبه

تهیه اسموتی ها باید در وقت شما صرفه جویی کرده و زندگی شما را آسان کند. با این حال ، هنگامی که شروع به انتخاب مواد اولیه برای اسموتی کامل سم زدایی می کنید ، همه چیز به سرعت پیچیده می شود. علاوه بر این ، بسیاری از سالم ترین ترکیبات موجود با طعم تلخ یا طعم کمتر خوشایند هستند.

این یکی از دلایل اصلی من است سم زدایی روزانهبه این ترکیب سم زدایی پودری شامل طیف وسیعی از غذاها و گیاهان است که از موارد زیر پشتیبانی می کند:

 • سلامت کبد
 • متابولیسم
 • هضم
 • ضد پیری
 • مصونیت

البته ، من تمام ترکیبات فوق را که توسط پژوهش پشتیبانی می شود ، به همراه بسیاری دیگر ، برای یک فرمول کامل پر از مواد مغذی قرار دادم.

یکی از راههای مورد علاقه من برای به دست آوردن آن سم زدایی روزانه او هر روز در مشکل است این نه تنها سردرگمی شما را با مواد مغذی پر می کند ، بلکه با ترکیب همه چیزهایی که به یک پودر نیاز دارید ، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کند. به این ترتیب می توانید روی قسمت سرگرم کننده تهیه اسموتی – با انتخاب موادی که آن را خوشمزه می کند – تمرکز کنید.

در زیر سه دستور العمل اسموتی مورد علاقه من برای سم زدایی آمده است.

3 دستور العمل آسان برای اسموتی های سم زدایی

در زیر سه دستورالعمل رضایت بخش و غنی از مواد مغذی وجود دارد که مطمئناً شما را خوشحال می کند در حالی که از فرآیندهای سم زدایی طبیعی شما پشتیبانی می کند.

1. تقویت ضد التهابی گیلاس

احساس درد می کنید؟ این اسموتی خوشمزه شامل زردچوبه اضافی ، همراه با میوه های غنی از آنتی اکسیدان و گیلاس است که به پاسخ التهابی سالم کمک می کند. می توانید از میوه های تازه یا یخ زده استفاده کنید و برای تهیه کربوهیدرات کم ، می توانید موز را با میوه یا آووکادو جایگزین کنید.

عناصر

 • ¾ فنجان گیلاس تیره ارگانیک منجمد
 • ½ موز یخ زده
 • ½ یک لیوان بلوبری یخ زده
 • 2 عدد خرما
 • کمی نمک دریا
 • ½ قاشق چایخوری زردچوبه (اختیاری ، برای افزایش ضدالتهاب اضافی)
 • 1 فنجان آب سرد
 • 1 قاشق چایخوری از سم زدایی روزانه برای افزایش سلامت و حمایت از مسیرهای سم زدایی شما

دستورالعمل ها

 1. ابتدا مایعات را اضافه کنید. ابتدا با افزودن آب به مخلوط کن پرسرعت شروع می کنید. اولین افزودن مایع به مخلوط کردن سریعتر مواد دیگر کمک می کند.
 2. مواد نرم تری را اضافه کنید. خرما (یا عسل) ، کمی نمک دریا و سم زدایی روزانهبه اگر از میوه های تازه به جای یخ زده استفاده می کنید ، آنها را در اینجا اضافه کنید.
 3. مواد منجمد یا یخ. گیلاس منجمد ، موز ، زغال اخته و یخ (در صورت استفاده) اضافه کنید.
 4. روی آن را بپوشانید و هم بزنید. مخلوط کن خود را روشن کنید – بهترین چیز این است که اگر مخلوط کن قوی مانند Vitamix دارید ، اسموتی را در چند ثانیه می شکند.
 5. لذت بردن!

2. اسموتی Kalevocado Kick Green

اگر به دنبال راهی برای نمره گذاری سبز خود هستید ، این اسموتی همه چیز را دارد. کلم ، آووکادو ، خیار ، به علاوه تمام سبزیجاتی که پیدا خواهید کرد سم زدایی روزانهبه اگر طرفدار زیادی از کلم نیستید ، می توانید آن را با چای یا اسفناج جایگزین کنید.

عناصر:

 • 2 مشت کلم
 • ½ آووکادو
 • ½ خیار
 • 1 گلابی ، هسته
 • یک فنجان توت فرنگی
 • 1-2 خرما یا 1 قاشق چایخوری عسل (برای طعم ، برای شیرینی)
 • کمی نمک دریا
 • 1/4 فنجان آب
 • اختیاری: چند تکه یخ ، به قوام دلخواه
 • 1 قاشق چایخوری از سم زدایی روزانه برای افزایش سلامت و حمایت از مسیرهای سم زدایی شما

جهت ها:

 1. ابتدا مایعات را اضافه کنید. ابتدا با افزودن آب به مخلوط کن پرسرعت شروع می کنید. اولین افزودن مایع به مخلوط کردن سریعتر مواد دیگر کمک می کند
 2. مواد نرم تری را اضافه کنید. کلم ، آووکادو ، خیار ، گلابی ، خرما (یا عسل) ، نمک دریا و سم زدایی روزانهبه اگر از میوه های تازه به جای یخ زده استفاده می کنید ، آنها را در اینجا اضافه کنید.
 3. مواد منجمد یا یخ. توت فرنگی یخ زده (در صورت استفاده) و یخ اضافه کنید.
 4. روی آن را بپوشانید و هم بزنید. مخلوط کن خود را روشن کنید – بهترین چیز این است که اگر مخلوط کن قوی مانند Vitamix دارید ، اسموتی را در عرض چند ثانیه می شکند.
 5. لذت بردن!

3. اسموتی Berry Blast Uber آنتی اکسیدان

این دستور غذا مملو از میوه های غنی از آنتی اکسیدان ، به علاوه یک ماده مخفی – زنجبیل است. اگر احساس کنم ممکن است با چیزی سر و کار داشته باشم ، این خجالت را دوست دارم. این ماده سرشار از مواد مغذی است و به شما کمک می کند تا در شرایط آب و هوایی سرما بخورید. اگر بدنبال دوز روزانه میوه هستید ، انتخاب بسیار خوبی است.

عناصر

 • 1/4 فنجان بلوبری منجمد
 • 1/4 فنجان توت فرنگی یخ زده
 • 1/4 فنجان تمشک یخ زده
 • 1/4 فنجان ماست نارگیل معمولاً شیرین نشده (معمولاً ماست یا ماست یونانی نیز به خوبی کار می کند!)
 • آب لیمو را فشار دهید
 • 1/4 قاشق چایخوری زنجبیل خرد شده (می توانید زنجبیل از پیش خرد شده را در یک شیشه بخرید یا زنجبیل تازه بخرید و خودتان آن را رنده کنید)
 • 1/4 فنجان آب ، کفیر آب ، شیر ، آب نارگیل ، شیر نارگیل یا مایع دلخواه شما
 • 1 قاشق چایخوری از سم زدایی روزانه برای افزایش سلامت و حمایت از مسیرهای سم زدایی شما

دستورالعمل ها

 1. ابتدا مایعات را اضافه کنید. کار را با افزودن آب لیمو و آب (یا مایع دلخواه خود) شروع می کنید. گزینه های خوب عبارتند از: شیر ، آب نارگیل ، شیر نارگیل یا مایع دلخواه به مخلوط کن با سرعت بالا. افزودن مایع ابتدا به مخلوط کردن سایر مواد کمک می کند. خیلی سریعتر)
 2. مواد نرم تری را اضافه کنید. ماست ، زنجبیل خرد شده و سم زدایی روزانهبه اگر از میوه های تازه به جای یخ زده استفاده می کنید ، آنها را در اینجا اضافه کنید.
 3. مواد منجمد یا یخ. میوه یخ زده و یخ را اضافه کنید.
 4. روی آن را بپوشانید و هم بزنید. مخلوط کن خود را روشن کنید – بهترین قسمت این است که اگر مخلوط کن با قدرت بالا مانند Vitamix دارید ، اسموتی را در چند ثانیه می شکند.
 5. لذت بردن!

بیرون بردن

این که آیا شما یک پروتکل سم زدایی را شروع می کنید یا فقط به دنبال راه های بیشتری برای ترکیب مواد مغذی در رژیم غذایی خود هستید ، اسموتی ها یک راه حل سریع و آسان ارائه می دهند. ترفند شیک فقط افزودن دسته ای از مواد به مخلوط کن نیست. همه چیز بستگی به این دارد که کدام مواد را انتخاب کنید.

برای یک اسموتی سم زدایی متعادل ، مطمئن شوید که مقدار مناسبی از سبزیجات به همراه مواد مغذی حمایت کننده از کبد را شامل می شود. برای ساده تر شدن کار ، مقداری از آن را بگیرید سم زدایی روزانه برای اطمینان از اینکه اسموتی ارزش غذایی مورد نیاز خود را به شما می دهد.دیدگاهتان را بنویسید