10 نشانه احتمالی بیماری قلبی


دلیل اصلی مرگ بسیاری از افراد پس از حمله قلبی این است که اولین علائم بیماری قلبی را تشخیص نمی دهند. علائم بیماری قلبی چیست؟ اغلب، علائم بیماری قلبی خیلی خاص نیستند. آنها را می توان با سایر مسائل بهداشتی، مانند رفلاکس اسید، بیماری زخم معده، ناراحتی معده، درد قفسه سینه عضلانی اشتباه گرفت و این لیست در واقع می تواند بسیار طولانی باشد.

قلب ماهیچه ای شکننده است و اگر به طور مداوم خون به آن پمپاژ نشود، رشته های عضلانی می توانند برای همیشه آسیب ببینند. همه علائم بیماری قلبی با درد قفسه سینه ظاهر نمی شوند و اولین علائم ممکن است شامل تورم پا یا حتی عرق کردن باشد. اگر تشخیص حمله قلبی به تاخیر بیفتد، حتی ممکن است منجر به مرگ شود. دانستن اولین علائم بیماری قلبی بسیار مهم است.

شناخت علائم

با شناخت اولین علائم بیماری قلبی می توان به دنبال مراقبت های اولیه بود و در نتیجه پیش آگهی نیز بهبود می یابد. اگر شما بالای 55 سال سن دارید و/یا دارای عوامل خطر بیماری قلبی هستید، این امر بسیار مهم است.

هر چه عوامل خطر بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه علائم مربوط به قلب شما باشد بیشتر است. اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید یا عوامل خطر بیماری قلبی دارید، در اینجا اولین علائم بیماری قلبی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

درد/ناراحتی قفسه سینه

شایع ترین علامت بیماری قلبی درد قفسه سینه است. که به آن آنژین نیز گفته می شود، معمولاً نشان می دهد که عضله قلب خون کافی دریافت نمی کند. ناراحتی قفسه سینه ممکن است به صورت فشار، احساس فشردن در ناحیه قفسه سینه، درد سوزش یا احساس سنگینی ظاهر شود.

مدت زمان ناراحتی قفسه سینه ممکن است از 30 ثانیه تا چند دقیقه متغیر باشد. ناراحتی قفسه سینه معمولاً در طول برخی از انواع فعالیت‌های بدنی ظاهر می‌شود، اما می‌تواند در زمان استراحت نیز رخ دهد. در بیشتر موارد، هیچ نقطه موضعی وجود ندارد که در آن درد احساس کنید، اما می‌تواند در تمام ناحیه قفسه سینه باشد. این یکی از علائمی است که اگر ناراحتی قفسه سینه شدید است و ناپدید نمی شود باید بررسی شود.

نکته دیگر اینکه ممکن است این حمله قلبی باشد این است که درد قفسه سینه در حالت استراحت یا پس از مصرف نیتروگلیسیرین از بین برود. بسیار مهم است که بدانید برخی از زنان ممکن است بدون ایجاد ناراحتی در قفسه سینه (حمله قلبی خاموش یا انفارکتوس میوکارد) دچار حمله قلبی شوند. [MI]).

حالت تهوع

برخی از افراد ممکن است از حالت تهوع یا سوزش سر دل در هنگام حمله قلبی نیز شکایت داشته باشند. در حالی که استفراغ نادر است، می تواند همزمان با حالت تهوع نیز رخ دهد. این علائم در زنان شایع تر از مردان است.

متأسفانه، حالت تهوع ممکن است بعد از غذا خوردن، سوء هاضمه و بسیاری از بیماری‌های دیگر نیز رخ دهد، و ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی باید قبل از نام‌گذاری احتمالی به قلب شما، شاخص بالایی از ظن داشته باشد که تهوع ممکن است مربوط به قلب شما باشد.

تشعشع درد به بازوی چپ

یکی از اولین نشانه های بیماری قلبی می تواند تابش درد در بازوی چپ باشد. درد معمولا از وسط قفسه سینه شروع می شود و به تدریج به گردن، سپس به بازوی چپ و گاهی اوقات به قسمت پایین کمر منتقل می شود. این نوع درد نشانه خوبی است که شما ممکن است از حمله قلبی حاد رنج ببرید.

سبکی سر یا سرگیجه

برخی از افراد مبتلا به بیماری قلبی ممکن است روی پاهای خود احساس سرگیجه یا بی ثباتی داشته باشند. اما سبکی سر می تواند به دلیل بسیاری از اختلالات دیگر نیز ایجاد شود، از جمله قند خون پایین، فشار خون پایین، یا ایستادن خیلی سریع. با این حال، اگر با ناراحتی قفسه سینه یا مشکل در تنفس همراه است، باید در اسرع وقت با 911 تماس بگیرید.

خستگی مفرط

حمله قلبی زمانی رخ می دهد که قلب خون کافی به آن پمپاژ نمی کند و این می تواند بقیه بدن را تحت تاثیر قرار دهد. در نتیجه، شما به طور کلی احساس خستگی و خستگی خواهید کرد. حتی فعالیت بدنی جزئی ممکن است شما را بسیار خسته کند. اگر پس از انجام فعالیتی که قبلاً با آن مشکلی نداشتید، ناگهان دچار خستگی شدید شدید، باید خود را از نظر مشکل قلبی بررسی کنید.

به عنوان مثال، اگر به طور منظم در خانه خود 10 پله را بدون هیچ مشکلی بالا می روید، اما یک روز پس از بالا رفتن از 5 پله احساس خستگی می کنید، باید به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید. خستگی شدید پس از حمله قلبی در زنان بسیار شایع تر از مردان است.

تعریق

تعریق می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، اما ممکن است در هنگام حمله قلبی نیز رخ دهد. اگر بدون هیچ دلیل مشخصی عرق می کنید، به خصوص اگر به شدت عرق می کنید و همچنین احساس ناراحتی در قفسه سینه دارید، باید به یک مشکل قلبی بالقوه فکر کنید.

سرفه مداوم نشانه دیگری از مشکل قلبی است

افرادی که نارسایی قلبی دارند سرفه های مداوم همراه با تولید خلط فراوان خواهند داشت. این یک علامت جدی است و نباید نادیده گرفته شود. دلیل سرفه و تولید خلط این است که مایعی در ریه‌های شما جمع می‌شود زیرا قلب نمی‌تواند آن را به کلیه‌ها پمپ کند تا از شر آن خلاص شود.

مچ پا و پا متورم

وقتی قلب شما خون را به طور موثر پمپ نمی کند، این می تواند منجر به تورم پاها، مچ پا و پاها شود. این یک علامت بسیار شایع در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است. همچنین ممکن است متوجه شوید که وزن اضافه کرده اید. این به احتمال زیاد به دلیل تجمع مایعات است. ممکن است ابتدا متوجه شوید که نمی توانید کفش خود را بپوشید زیرا پاهای شما متورم شده است و با گذشت زمان ورم در قسمت بالایی ساق پا افزایش می یابد.

احساس تنگی نفس هنگام دراز کشیدن

یکی دیگر از ویژگی های کلاسیک قلب ضعیف این است که ممکن است نتوانید دراز بکشید یا خوب بخوابید. دلیل ممکن است این باشد که احتقان مایع در ریه های شما وجود دارد که نفس کشیدن را بسیار دشوار می کند. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات تنفسی باید در حالت نشسته بخوابید.

تپش قلب

یکی از علائم بسیار رایج بیماری قلبی تپش قلب یا احساس ضربان شدید در قفسه سینه است. این تپش قلب ممکن است نامنظم باشد و ممکن است در هر زمانی حتی در هنگام خواب ظاهر شود. آنها اغلب با این حس همراه هستند که اتفاق بدی قرار است بیفتد.

دلایل زیادی برای تپش قلب وجود دارد، و مهم است که در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید تا علت آن را تشخیص دهید. ممکن است به همین سادگی باشد که شما بیش از حد قهوه می نوشید، اما ضربان قلب نامنظم همیشه باید توسط پزشک شما بررسی شود.

نتیجه

علائم بیماری قلبی چیست؟ چندین علامت مختلف می توانند به عنوان اولین علائم بیماری قلبی تظاهر کنند و خود را نشان دهند. اگر بالای 55 سال سن دارید، سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید یا عوامل خطر بیماری قلبی دارید، این علائم را نباید نادیده گرفت. همیشه در اسرع وقت با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید. علاوه بر این، اگر درد قفسه سینه یا مشکل در تنفس دارید، با 911 تماس بگیرید. سعی نکنید خود را به نزدیکترین اتاق اورژانس برانید.

Cano Health اخیراً برنامه پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی خود را با عنوان قلب سالم توسط دکتر خوان ریورا راه اندازی کرده است تا به افراد کمک کند تا علائم بیماری قلبی را بشناسند و با دانستن اینکه در آن زمان چه کاری باید انجام دهند، شانس زنده ماندن از حمله قلبی یا سکته را بهبود بخشند. Cano Health در ارائه برنامه‌های مراقبت و سلامتی برای سالمندان و کسانی که در جوامع ما تحت مراقبت هستند، پیشرو است. با آنها تماس بگیرید امروز در 1-855-447-6059 برای یادگیری بیشتر