۳ انتصاب جدید در معاونت صنایع حمل‌ونقل وزارت صمتبه گزارش بازار منوچهر منطقی این احکام ضمن اشاره به شایستگی، و تجارب آرزوی این افراد، امید ساعی را به سمت مشاور و دستیار ویژه خود و همچنین ابوالفضل خلخالی و پویان احمدی‌زاده را به پیشنهاد مدیرکل دفتر صنایع خودرو، به سمت سمت می‌دهد. مدیرکل و رئیس گروه فناوری و نوآوری دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرده است.

منطقی در حکم انتصاب امید ساعی به سمت مشاور و دستیار ویژه معاون صنایع حمل و نقل آورده شده است: انتظار می رود با بهره گیری از همه امکانات موجود و همکاری ارکان مرتبط درون و برون سازمانی، در انجام وظایف محوله، بهویژه همافزایی، توسعه ارتباطات اجتماعی. زمینه سازی و ایجاد زمینه مشارکت ذی‌نفعان و تشکل‌های صنعتی و تخصصی در نظام تصمیم‌گیری صنعتی، آسیب شناسی مسائل و مشکلات و رفع مشکلات فضای کسب و کار و کار فعالان اقتصادی صنایع حمل و نقل و انتقال اهتمام کند.

معاون وزیر صمت در حمل‌ونقل و صنایع خودرویی، در احکام انتصاب ابوالفضل خلخالی و پویان احمدی زاده متذکر شده است: انتظار می‌رود با اتکا به پشتوانه علمی شما و با برداشت از ظرفیت نخبگان دانشگاهی کشور در مسیر دانش بنیان صنعت خودرو کوشا باشید.

گزارش این گزارش، «امید ساعی» متولد سال ۱۳۵۶، دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و کارشناسی مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) است و از سال ۱۳۹۷ تا کنون، مشاور و مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بوده است.

همچنین معاونت توسعه مدیریت و منابع و دبیری هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، مدیریت ارتباطات، تعالی سازمانی و طرح و برنامه شرکت طراحی مهندسی و قطعات کاوه سایپا، مشاور مدیر عامل شرکت تولید رینگ سایپا، عضویت هیئت مدیره شرکت پرشیا فاوا گسترش مشاور رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشاور رئیس هیأت عامل بیمه حوادث طبیعی ساختمان، رئیس هیئت مدیره و شرکت سهامی بیمه ایران، رئیس گروه مطالعات و پیگیری طرح ها و لوایح معاونت هماهنگی و امور مجلس وزارت صنعت ، معدن و تجارت، مشاوران حقوقی، امور مجلس و استان‌ها و دبیرخانه‌های معین بخش صنعت و معدن و تصمیم‌گیری سفرهای استانی وزارت صنایع و معادن، را در کارنامه فعالیت‌های خود دارند.

«ابوالفضل خلخالی» متولد سال ۱۳۶۰ و دانش آموخته دکتراو کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی و کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات است. هم اینک عضو هیأت علمی، دانشیار دانشکده مهندسی خودرو و مدیر طراحی مرکز خودروسازی و طراحی بهینه دانشگاه علم‌وصنعت، از تجربه‌های متعدد در مسئولیت‌های مدیریتی ایران و مشاوره در دانشگاه‌ها و صنعت خودروی کشور است.

«پویان احمدی زاده» متولد سال ۱۳۶۴ و دانش آموخته دکترای مهندسی خودرو از دانشگاه علم و صنعت ایران است. دارای همکاری سوابق در شرکت‌های خودروسازی زامیاد و رنو پارس است، از سال 1395 به‌عنوان شرکت دانش بنیان گروه توسعه خودروهای الکتریکی بنا شریف در حوزه طراحی، توسعه و ساخت وسایل نقلیه برقی سبک فعال بوده است.

بر اساس اعلام وزارت صمت، از نیمه اسفند سال گذشته و پس از انتصاب منوچهر منطقی به‌عنوان معاون صنایع حمل‌ونقل و عبدالله توکلی لاهیجانی در مسئولیت مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت، راهبردهای تحول صنعت خودرو در حوزه‌های توسعه فناوری و نوآوری در طراحی و ساخت خودرو، اصلاح مالی و سهامداری شرکت‌های خودروسازی، ارتقای توانمندی و هم‌افزایی خودروسازان و تامین‌کنندگان، اصلاح ساختار ارزش و ارتقاء جایگاه ایران در ارزش بین‌المللی صنعت خودرو در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار می‌گیرد.

همچنین ترسیم راه توسعه پلتفرم‌های کلیدی و شروع به حرکت به سمت دانش‌بنیان صنعت خودرو، جریان تثبیت تولید می‌شود که پس از سه سال و افزایش چهار برابری تولید نقشه خودروی کامل نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تعریف پلتفرم، طراحی مفهومی و ساخت نمونه پیش‌رو (پروتایپ) ) برای ارزیابی فنی اولیه خودرو، توقف تولید سه خودروی قدیمی و تولید سه خودروی جدید با کیفیت مطلوب، ساخت و نصب محرکه اتوبوس برقی با همکاری ۱۰ شرکت دانش‌بنیان و تمهید مقدمات انعقاد قرارداد تولید ۲۰۰ دستگاه با حمایت وزارت کشور، طراحی و توسعه خودروی برقی اقتصادی بر اساس پلتفرم های داخلی خودروسازان، توسعه اجزای فناوری کلیدی خودروهای مرتبط و خودران با ساختار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخشی از اصلاحات اصلاحی و اجرایی صنایع. حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت متناظر با فرامین هشت ماده‌ای رئیس جمهور در چهار ماه گذشته است.

در این مدت، معاونت صنایع حمل‌ونقل، برنامه‌ریزی و پیگیری ابزارهایی را در جهت کاهش محسوس تعداد خودروهای ناقص شرکت‌های خودروسازی، توسعه پیشنهاد خودرو به مثابه‌سازی برای توسعه فناوری‌های جدید، گسترش رشد، جذب سرمایه، نوسازی حمل و نقل و انتقال عمومی و زمینه‌سازی برای تولید خودروهای اقتصادی در کشور، تولید برنامه تولید خودروهای خودروسازی، جریان شفاف سازی با ایجاد سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و ارائه طرح‌های فروش خارج از قرعه کشی و فروش فوری خودروها پس از سه سال متوالی و پیگیری مصوبات شورای اقتصاد به منظور تصویب قانون رفع موانع تولید برای خروج خودروهای تجاری تجاری صورت گرفته است.

برنامه‌ریزی برای تکمیل زیرساخت‌های آزمون‌های استانداردهای ۸۵ گانه اجباری، ارتقاء سطح کیفیت قطعات و رفع مغایرت‌های کیفی برخی از قطعات، درج قیمت تمام کارخانه‌های ساخته شده روی قطعات یدکی باکیفیت توسط شرکت اصلی یا نمایندگی اصلی، مبارزه با قطعات یدکی، تعریف پروژه‌های بهبود کیفی در هریک. از خودروسازان داخلی، خودروسازان از ورود قطعات بی کیفیت به خط تولید تا زمان ارتقای کیفیت به استانداردهای خودروساز، افزایش گارانتی ۳ سال یا پیمایش ۶۰ هزار کیلومتر به شرکت‌های خودروسازی و اصلاح ساختار سهامی دو شرکت ایران خودرو و پا به بخش غیردولتی از دیگر معاونت صنایع حمل و نقل و نقل و انتقال صنعت، معدن و تجارت در چهار ماه نخست سال جاری بوده است.

همچنین هفت کارگر در زمینه‌های مختلف متشکل از نخبگان صنعتی و دانشگاهی تحت نظارت شورای راهبری تحول صنعت خودرو در معاونت صنایع حمل و نقل و انتقال وزارت صنعت، معدن و تجارت ایجاد می‌شود که برنامه‌های تحول تخصصی این صنعت را به طور کامل پیوسته و تحلیل می‌کند.