۱۵ استان به طرح کشت دیمزار پیوستند| ارزش افزوده یک میلیارد دلاری کشت دیم و پرورش دام در کشوربازار گروه ایران: بیست و ‌نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود ۲۰۲۲) از دو سال قبل با حضور هلدینگ تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با عنوان شرکت نواندیشان کشت و صنعت تدبیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از روز جمعه ۲۷ خرداد ماه آغاز به کار کرده است.

در مقابل استقبال چشمگیری که از این رویداد نمایشگاهی از سوی صاحبان صنایع و علاقه مندان به این حوزه از روز نخست به عمل آمده است میثم علی، مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی ستاد فرماندهی فرمان حضرت امام (ره) به بازار گفت. : نزدیک به دو سال بود که این رویداد نمایشگاهی به دلیل بیماری بیماری به خطر افتاد و ارائه دهندگان و مخاطبان این حوزه از حضور در این رویداد محروم بودند برگزار شد.

وی با اشاره به نمایشگاه های نمایشگاه های قبلی اضافه کرد: در سال های قبل از مراسم یک افت محسوسی در حضور شرکت کنندگان در این رویداد ایجاد شد که اکنون بعد از حدود دو سال وقفه، شاهد حضور چشم گیر و استقبال فعالان حوزه، صنعت گران است. ، ارائه دهندگان با نام های تجاری معروف در بخش های مختلف صنایع غذایی، کشاورزی، تجهیزات و صنایع وابسته هستند.

علیپور با اشاره به حضور هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با عنوان شرکت نو اندیشان کشت و صنعت تدبیر و زیر مجموعه های آن ادامه داد: در حال حاضر در نمایشگاه سه شرکت زرین کشت پایدار زرندیه، مدبر کشت توس. و گسترش توسعه گری پردیس در حوزه های دام سبک و سنگین، گلخانه های هیدروپونیک، تولید بذر هیبرید، شیر و گوشت فعال است. همچنین شرکت توسعه توسعه گری پردیس نیز در حوزه هایی مانند طرح ملی جهان تولید در دیمزارهای کشور و هاب شتر در نمایشگاه حاضر است.

گروه دانش بنیان بر روی حدود ۱۵ نوع بذر مختلف فعالیت های صیفی و سبزی دارند که در صورت موفقیت در این طرح چند تحقیقاتی نه تنها نیاز داخلی را دارند، بلکه با دریافت مجوزهای احتمالی امکان این را دارند که حتی از این طریق هم آرزو کنند. کنند

حضور دانش بنیان ها برای تامین بذر اصلاح شده است
مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به محصولاتی که در نمایشگاه در معرض دید افراد قرار گرفته است، گفت: زعفران و داروهای گیاهی از محصولات مدبر کشت در این نمایشگاه با استقبال خوبی هاست. مطرح شده است. بعلاوه بر این دیگر شتر مرغ است که کل محصول آن را از تولید، فرآوری، محصول و در اختیار داریم و در غیر این صورت هم بخشی از فعالیت های مرتبط با آن در معرض دید قرار گرفته است.

علیپور با اشاره به شرکت زرین کشت پایدار زرندیه اضافه کرد: این مجموعه که در شهر زرندیه استان مرکزی مستقر شده و با گلخانه های هیدروپونیک گیاهی گیاهی در زمینه تولید محصولات صیفی و سبزی می دهد.

وی با اشاره به اینکه بذر عمده بذر به ویژه بذر هیبرید محصولات کشاورزی در کشور نیاز به واردات دارد و می خواهد برای آن از کشور خارج شود ادامه داد: برای رفع این معضل در حال حاضر چند گروه بنیان در شرکت زرین تولید پایدار زرندیه. بر روی دانش بنیان و بسیار پیچیده تولید بذور هیبرید سبزی و صیفی فعالیت می کنند تا به امید خدا موضوع موضوعی از چالش ها و مشکلات این حوزه را مرتفع سازند.

علیپور تاکید کرد: این گروه های دانش بنیان بر روی حدود ۱۵ نوع بذر مختلف فعالیت های صیفی و سبزی دارند و در صورت موفقیت در این طرح تحقیقاتی نه تنها می توانند نیاز داخلی را داشته باشند بلکه ممکن است با دریافت مجوزهای احتمالی این امکان وجود داشته باشد که حتی از آن استفاده شود. این طریق هم آرزو کنند. در کنار فعالیت در حوزه بذر، بحث اصلاح ژنتیک دام سبک و سنگین را هم دنبال می کنیم. در این رابطه نیز یک تفاهم نامه با شرکت پشتیبانی امور دام کشور منعقد کرده است که تامین بخشی از گوشت قرمز جهت تنظیم بازار که مسئولیت آن بر عهده شرکت حفاظت از امور وزارت جهاد کشاورزی می باشد، صورت پذیرد.

مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: برای اولین بار در سال جاری به جای ذخیره سیاست های گوشتی قرمز کشور به صورت خودکار انجام می شود با زیرساخت هایی که ایجاد ذخیره سازی دام زنده را برای شرکت پشتیبانی می کند. امور دام کشور انجام دادیم. در این راستا دام زنده را ذخیره می کنیم تا هر زمان پشتیبانی امور دام درخواست داد، ذخایر را به کشتار گاه انتقال می دهد که این موضوع برای کنترل بازار دام و امکان استفاده از گوشت گرم برای مصرف کننده از مصرف کننده بسیار زیاد است.

اجرای طرح ملی جهش در دیمزارهای کشور که اکنون در ۱۵ استان توسعه یافته می تواند در آینده جلوی بیش از یک میلیارد دلاری را بگیرد.

۱۵ استان به طرح جهش تولید در دیمزار ها پیوستند
علیپور بیان کرد: بحث کشت در دیمزارهای کشور نیز مهم است که از سال 99 با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت جهاد کشاورزی آغاز می شود و امسال نیز توسط شرکت توسعه گری توسعه پردیس و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی آغاز می شود. در حال انجام است. طی تفاهم نامه امضا شده بین ستاد فرمان فرمان حضرت امام (ره) و وزارت جهاد کشاورزی در حوزه جهش تولید در دیمزارهای کشور ابتدا این طرح در سه استان آغاز شد و اکنون بعد از مدت کوتاهی که از اجرای آن می گذرد به ۱۵ استان تحقیق توسعه یافته است. است.

وی اضافه می کند: در این طرح به کشاورزان مشارکت کننده در طرح ملی جهش تولید در دیمزارهای کشور که در حوزه های مختلف کشت دیم ورود می کنند یارانه جهت تامین نهاده های کشاورزی شامل بذر، کود و سم و تسهیلات مناسب جهت تهیه ماشین آلات کشاورزی تعلق می گیرد. گرفته شده است تا کشتهای در دیمزار کشور را توسعه دهند. در مواردی که در مناطق تولید می شود محصولات مناسبی به قیمت محصولات کشاورزان خریداری می شود و در غیر این صورت بیمه زمین های زراعی طرح فوق، با پیشنهاد انجام کشاورزی تلفیقی یعنی و پرورش دام به صورت توام، می توان از گیاهانی. که روییده ولی به محصول نهایی منتهی نشده است به عنوان علوفه جهت تعلیف دام بهره برد.

علیپور با اشاره به طرح جهات در دیمزارهای کشور تاکید کرد: مزارع در این طرح بیمه می شود تا اگر کشاورزان شاهد ثمره مناسبی از زمین نبودن همیشه خود را دریافت کنند. بنابراین مجموع این است که می‌تواند فعالیت‌های کشاورزان را کاهش دهد و انگیزه‌اش را برای مشارکت فعال در این طرح افزایش دهد.

مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی و ارزیابی ملی که از طرح جهش تولید در دیزار کشور برخوردار است و تا کنون در استان 15 توسعه یافته است. صورت پیاده سازی کامل این طرح، بیش از یک میلیارد دلار از خروج ارز از کشور جلوگیری می شود. فرماندهی عملیات اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فقط به کشتن محدود نمی شود و در تمام مراکزی که کشت دیمزار در نظر گرفته شده پیشنهاد ایجاد مزارع کشت تلفیقی یعنی کشاورزی و پرورش دام به صورت توام را هم داریم تا بتوانیم از علوفه ای که تولید می شود انواع دام شامل دام و سبک سنگین صورت پذیرفته و در امنیت غذایی و تولید گوشت و محصولات کشاورزی بهره ببریم.

علیپور با اشاره به حضور هلدینگ تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی ستاد فرمان فرمان امام (ره) و شرکت های مجموعه در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود ۲۰۲۲) تاکید کرد: حضور شرکت های زیر مجموعه ستاد در این رویداد مهم بین المللی نه در بازاریابی و فروش فقط در رابطه با مسئولیت های اجتماعی و امید آفرینی، محرومیت زدایی، ارائه مشاوره تخصصی و کمک به فعالان این صنعت و متولیان این حوزه و حفظ ارتباط سازنده. مدیریت این حوزه در استان های مختلف و به ویژه در استان های کم اهمیت بوده است. وی گفت شرکت های داخلی و بین المللی و فعالان داخلی و خارجی حوزه کشاورزی و مواد غذایی استقبال بسیار خوبی از غرفه های هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی ستاد فرمان فرمان امام (ره) نمودند و علاقه مند به مشارکت و مشارکت در طرح های مختلف حوزه امنیت امنیت هستند. غذایی بودند.