یک گیاه مفید برای رفع استرسبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز این گیاه کشنده استرس است.مصرف گیاه بابونه استرس و ناراحتی را از انسان دور می کند و متخصصان طب سنتی نیز استفاده از این ماده را برای درمان سرماخوردگی توصیه می کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان دادسرای پزشکی به نقل از برنا؛ افراد ممکن است در مواقعی اضطراب یا استرس را تجربه کنند و این احساس اضطراب و بدبختی برای کسی غریبه نیست. اما در مواقع استرس، خوردن برخی گیاهان دارویی می تواند به کاهش اثرات این استرس و عوارض جانبی آن بر بدن کمک کند. بابونه یکی از گیاهان دارویی است که می تواند برای درمان مشکلات عصبی و استرس مفید باشد. وجود بابونه در جهان به دو هزار سال قبل برمی گردد و در بسیاری از کشورها مانند مصر استفاده می شد. شاهزاده خانم های مصری گل های بابونه را روی پوست خود می مالیدند تا جوان بماند. متخصصان طب سنتی معتقدند بابونه علاوه بر کاهش اضطراب و افسردگی می تواند به تسکین درد معده نیز کمک کند. این گروه از پزشکان معتقدند بابونه یک داروی آرام بخش است که بخار آن مستقیماً به قسمت بویایی مغز می رود و این باعث کاهش استرس می شود. از طرفی مصرف گیاه بابونه باعث کاهش درد دندان و کمردرد می شود و ماده ای مفید در درمان سرماخوردگی است. درمان تهوع، استفراغ و سوختگی پوست از دیگر فواید بابونه است.

افراد در مواقعی ممکن است دچار اضطراب یا استرس شوند و این احساس اضطراب و بدبختی برای هیچکس غریبه نیست. اما در مواقع استرس، خوردن برخی گیاهان دارویی می تواند به کاهش اثرات این استرس و عوارض جانبی آن بر بدن کمک کند.

بابونه یکی از گیاهان دارویی است که می تواند برای درمان مشکلات عصبی و استرس مفید باشد. وجود بابونه در جهان به دو هزار سال قبل برمی گردد و در بسیاری از کشورها مانند مصر استفاده می شد. شاهزاده خانم های مصری گل های بابونه را روی پوست خود می مالیدند تا جوان بماند.

متخصصان طب سنتی معتقدند بابونه علاوه بر کاهش اضطراب و افسردگی می تواند به تسکین درد معده نیز کمک کند. این گروه از پزشکان معتقدند بابونه یک داروی آرام بخش است که بخار آن مستقیماً به قسمت بویایی مغز می رود و این باعث کاهش استرس می شود.

از طرفی مصرف گیاه بابونه باعث کاهش درد دندان و کمردرد می شود و ماده ای مفید در درمان سرماخوردگی است. درمان تهوع، استفراغ و سوختگی پوست از دیگر فواید بابونه است.

منبع: سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر

انتهای پیام/