گزارش طلا در بورس پایین تر استبازار گروه بورس: در حالی که قیمت جهانی انس طلا در حال نزدیک شدن به یک هزار و 800 دلار است، اما قیمت طلا در ایران از روند صعودی نرخ دلار افزایش می یابد و طلا در سقف 15 میلیون تومان پول می شود و این موضوع حکایت دارد. از انتظارات تورمی در جامعه ایران است که هر روز نگران تورمی جدید است به دنبال حفظ ارزش سرمایه خود از بازاری به بازاری دیگر مهاجرت می کنند و با اصلاح بورس اینبار سرمایه ها وارد بازار طلا و دلار می شوند.

یک کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با بازار با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در طلا هم اکنون به صورت فیزیکی یا به صورت صورت سرمایه گذاری در صندوق های طلا یا گواهی طلا انجام می شود، گفت: گواهی اعتبار همان طلا است که در بانک خزانه است. نگهداري و اين گواهي را مي‌توان به تصويب طلا داد، اما بايد توجه داشت كه هر گواهي يك تاريخ معتبر دارد و غالباً اعتبار گران‌ها قبل از موعد گواهي طلا را مي‌فروشند. و گواهی جدید تر را می کنند.

محمودی مرادی با بیان اینکه گواهی های سکه توسط صندوق های طلا به صورت خرد و ۵۰۰ هزار تومان می شود، تصریح کرد: سرمایه گذاران طلا در بورس اینگونه اقدام می کنند که با خرید هر گواهی به خرید بخشی از طلا می پردازند. البته هنوز هم گواهی‌های شمش طلا منتشر شده است، اما هنوز توسط بورس اعلام نشده و اعلام می‌کند که گواهی‌های شمش طلا در آغاز می‌شود.

او با تأکید بر اینکه در گواهی طلاهای زمان سررسید و حتی بانک صادرکننده صادر شده است، تصریح کرد: در حال حاضر نماد طلا متعلق به صندوق طلای لوتوس است و نماد زر، عیار، کهربا، زرفام، گواهی و … داریم و تفاوت آنها در زمان تاسیس صندوق هست و قاعده صندوق های قدیمی گرانتر هستند و البته کمی در نقدشوندگی هم تفاوت دارند.

ریسک ریسک نکول (بلوکه شدن تحویل طلا دولت یا صندوق) در نتیجه پولی که طلا می گیرد رخ نمی دهد، اما نمی توان آن را به صورت جدی روی دادن آن در آینده اظهار نظر کرد و از طرف دیگر خرید و فروش طلا در بورس بسیار کمتر است. از بازار تولید است

مرادی با تاکید بر این که در مورد طلا در بورس ریسک نگهداری طلا در بازار وجود ندارد، اظهار کرد: ریسک نکول (بلوکه شدن تحویل توسط دولت صندوق) در صندوق های طلایی که روی طلا انجام نمی شود، اما نمی توان به صورت جدی پرداخت. ارائه آن در اظهار نظر احتمالی و از طرف دیگر خرید و فروش طلا در کمترین قیمت از نظر بازار است، اما باید در مورد مالیات هم چنین چیزی را قبول کرد که چرا باید شفاف تر از بازار طلا باشد اگر قرار باشد مالیات دولتی باشد. از طلاق گرفتن به طور قطع از بورس در نظر طلا می گیرند.

این کارشناس بازارهای مالی با تاکید بر این که در بورس شرکت های بازار، روی سرمایه های طلایی فعالیت ها دلیل قیمت طلا در صندوق ها و بازار را یکسان می کنند، گفت: در شرایط فعلی صندوق های طلا از ساعت 9 صبح شروع می شود. و تا سه بعدازظهر آن ادامه دارد و همین امر باعث می شود حتی نقد شوندگی نسبت به ساعت سهام دارند.

قیمت واقعی سکه طلا در ایران 14 میلیون تومان است اما در چند وقت اخیر در اقتصاد ایران انتظارات تورمی شکل گرفته و باعث شده است که امروز سکه طلا را حدود 15 میلیون تومان و بالاتر از ارزش واقعی می خرند زیرا آنها پیش بینی کرده اند که قیمت طلا را دارند. بازهم در ایران بالا می رود

او با تاکید بر اینکه بازار طلا در شرایط فعلی یک حباب دارد، گفت: به طور قطع قیمت واقعی سکه در طلای ایران 14 میلیون تومان است اما در چند وقت اخیر در اقتصاد ایران انتظارات تورمی شکل گرفته و باعث شده که عده ای امروز طلا باشند. را حدود ۱۵ میلیون تومان بالاتر از ارزش واقعی می خرند زیرا آنها پیش بینی کرده اند که قیمت طلا بازهم در ایران بالا می رود. شاید در مقطع فعلی خرید طلای آب شده حباب سرمایه گذاری در این بخش پایین تری نسبت به خرید سکه دارد.

این کارشناس مالی درباره دریافت ارزش ارزش ارزش افزوده از سکه طلا گفت: در شرایط فعلی قیمت سکه طلا بدون ارزش افزوده بسیار کمتر از ۱۴ میلیون تومان است، طبق قانون جدید محلس تنها باید روی اجرت طلا ارزش افزوده شود و سکه نباید مشمول شود. این مالیات باشد.

در چند لحظه چند دلاری به سقف 32 هزار تومان می رسد که از نظر تکنیکال در سقف دارای ارزش واقعی دلار در کشور در این مقطع زمانی بیش از 35 هزار تومان است.

مردادی درباره قیمت جهانی انس طلا، اظهار کرد: بازار طلا از دو متغییر نرخ ارز و قیمت انس تاثیر می پذیرد، در چند لحظه چند دلاری به سقف 32 هزار تومان رسیده است که از نظر تکنیکال در سقف قرار دادن ارزش دلار در کشور را دارد. در این مقطع زمانی بیش از 35 هزار تومان است و شاید یکی از آن‌ها با کمترین هزینه، قیمت دلار در ایران پول پاشی دلار در کشور برای حفظ تورم در کشور است.

او با تاکید بر اینکه قیمت طلا در بازار جهانی در یک محدوده باثبات قرار گرفته است، گفت: تا زمانی که انس طلا مقاومت 2100 تومان را نشان می دهد در محدوده ای بین 1800 تا 2100 دلار نوسان خواهد داشت.

این کارشناس مالی به طور قطع تا زمانی که مشکلات برجام در ایران وجود دارد، قیمت دلار در ایران هم روندی صعودی دارد، اظهار کرد: رشد قیمت دلار در ایران به عنوان یکی از عوامل موثر بر قیمت طلا در کشور باعث افزایش قیمت دلار می شود. روند پیشرفتی داشته باشد، اما این مدیران به صورت موقتی پیشرفتی دارند اما در بلندمدت باید سایر فاکتورهای کلان اقتصادی و وضعیت برجام را در نظر گرفت تا شاید بتوان بلندمدت سرمایه گذاری در بازار طلا را پیش بینی کرد.