گزارش تفریغ دو ماهه بودجه ۱۴۰۱ باعث شفافیت و جلوگیری از انحراف بودجه می‌شودبه گزارش بازار، علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ویژه ارائه اولین گزارش دو ماهه بودجه ۱۴۰۱ به مجلس شورای اسلامی از سوی دیوان محاسبات کشور، گفت: اصلاح ساختار ساختار یکی از موضوعاتی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن هستند. تاکید جدی دارند و همچنین باید اذعان کرد این موضوع یک خواست عمومی نیز تلقی می‌شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در واقع همه چیز اعتقاد دارد برای اصلاح بودجه اطلاعات شفاف و روشن در رابطه با وضعیت بودجه سالانه ارائه می شود که با کار روی مجلس یازدهم و مدیریت جدید دیوان محاسبات کشور این مهم است. .

وی با اشاره به این برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز به طور جدی پیگیر اجرای منویات رهبر انقلاب در اصلاح ساختار بودجه است، ادامه داد: به عبارتی زمانی که بودجه سالانه و بررسی می‌شود عملکردی از سال‌های گذشته و همان سال وجود داشته باشد. داشته باشید تا از طریق بررسی اشکلات و مشکلات، تصمیم گیری بهتری انجام شود که اکنون با این موضوع می توانم به این مهم دست پیدا کنم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: گزارش بودجه سالانه به طور مستمر به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود به گونه‌ای که پیشینی بر روی روند تحقق بودجه می‌شود. موضوعی که در سال‌های گذشته وجود داشت، اما به دلیل اینکه یک سال از اجرای بودجه می‌گذشت، اثرگذار نبود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بدون شک روند فعلی می‌تواند از انحراف بودجه جلوگیری کند و موجب شود به سمت تحقق بودجه واقعی گام برداریم لذا اقدام اخیر دیوان محاسبات کشور امری ارزشمند بشمار می‌رود.