گروه‌های جهادی به هیچ جریان سیاسی وابسته نیستند و نخواهند بود/ در ایجاد بحث‌های فعالیت پایگاه، ایجاد رویدادهای جذاب محور اصلی فعالیت‌ها است.برای گزارش دادن شبکه خبری تهران نیوزگردهمایی مدیران ارشد بساژ با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و روسای اقشار و معاونین بسیج صبح امروز در ستاد این سازمان برگزار شد.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی با اشاره به گسترش کمی و کیفی فعالیت گروه های جهادی در دو سال اخیر گفت: سازمان پایگاه تمام تلاش و توان خود را در این زمینه برای تعمیق رویکرد جهادی و حمایت از جهادگران به کار گرفته است. راه با قدرت ادامه خواهد داشت.”

رئیس سازمان بسیگ مستوفین اوقات فراغت تابستانی را فرصت مناسبی برای جهادگران دانست و افزود: در سه ماه آینده دو رویداد عمومی و تمرین تخصصی در دستور کار قرار دارد. برنامه های مختلف یادواره شهدای جهادگر، رزمایش جهادی فضای مجازی با حضور ده هزار نفر پیش بینی شده است. در دومين واقعه سيزدهم شهريور ماه سال 1347، مقام معظم رهبري در آن زمان گروههاي خدماتي را براي كمك به زلزله زدگان شهر فردوس تشكيل دادند. فعالیت گروه های جهادی و جهادگران تخصصی با حضور 500 جهادگر نخبه در این منطقه برگزار می شود.

سردار سلیمانی گفت: حرکت‌های جهادی در کشور هرگز در دست یک جریان سیاسی یا شخص خاصی نبوده و نخواهد بود، زیرا سابقه دارد و کارکرد خود را از دست می‌دهد. از سوی دیگر، گروه های جهادی با فعالیت و مشارکت و هم افزایی روزافزون خود با گروه های مختلف، تأثیر مستقیمی بر همبستگی اجتماعی دارند و از سوی دیگر، جنبش های بسیجی و جهادی، سازمان انقلاب و امام المسلمین وجود دارند.

وی با اشاره به نقش گروه های جهادی تخصصی بساژ افزود: این گروه ها بستر بسیار مناسبی برای ارائه خدمات به متخصصان و افراد با دانش و تجربه هستند و هر قشر باید برنامه مشخصی برای گسترش کمی و کیفی داشته باشد. این گروه ها و در همین راستا تا پایان سال هر ماه گروهی از گروه های جهادی رزمایش تخصصی جهادی را برگزار می کنند.

وی ضمن اذعان به اهمیت نقش فرهنگ و رسانه در عمق تفکر بسیج و خنثی سازی تلاش های دشمن گفت: گفتمان سازی و فرهنگ سازی در بسیج یکی از اصلی ترین نقش های کارکردی پیامدهای بسیج است که در همه سطوح در برنامه ریزی و برنامه ریزی و برنامه ریزی کار؛ توجه به نوآوری در طراحی رویدادهای جذاب و مخاطب پسند است و جایگاه رسانه باید در اولویت این اقدامات باشد.

در پایان این جلسه پایگاه خدمات و قرارگاه محرومیت زدایی سطح سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان رتبه برتر سال 1400 شناخته شد و در پایان این جلسه لوح تقدیر و تندیس ویژه اهدا شد. . به سردار سرتیپ محمد زهرایی دبیر قرارگاه و رئیس سازمان بساژ.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/