گام کلیدی روسیه در ارزهای دیجیتالگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزتا پایان سال 2022، مقامات روسیه قصد دارند صدور، گردش و عملیات مختلف با دارایی های دیجیتال، از جمله پرداخت های بین المللی ارزهای دیجیتال را تنظیم کنند.

به گفته یک مقام ارشد مالی روسیه، فعالیت سازمان‌هایی که عملیات مبادله، انتقال و ذخیره ارز دیجیتال را بر عهده خواهند داشت باید مشمول مقرراتی از جمله ثبت یا صدور مجوز برای مردم و نظارت بر آنها باشد. همچنین مسئولیت ها باید شامل مبارزه با پولشویی باشد.

نسخه فعلی لایحه ارز دیجیتال که در اوایل سال جاری توسط وزارت دارایی ارائه شد و با نظر سایر مقامات مورد بازنگری قرار گرفت، ایجاد زیرساخت داخلی برای تجارت دارایی های رمزنگاری شده را فراهم می کند. اکنون، تنظیم‌کننده‌های روسی توجه خود را به مکانیسم تسویه برای پرداخت‌های ارز دیجیتال در تجارت خارجی معطوف کرده‌اند.

این هفته، الکسی مویزف، معاون وزیر دارایی فاش کرد که دپارتمان او و بانک روسیه به توافقی اصولی در مورد قانون جدیدی دست یافته اند که پرداخت های بین المللی با ارزهای دیجیتال را مجاز می کند.

در اوایل سپتامبر، این دو موسسه به این نتیجه رسیدند که روسیه در مواجهه با افزایش تحریم‌ها «نمی‌تواند پرداخت‌های فرامرزی را بدون پرداخت‌های رمزنگاری انجام دهد».

وزارت دارایی و مقام پولی همچنین با پیش‌نویس قانونی در مورد ماینینگ کریپتو موافقت کردند که به طور قانونی این فعالیت را تعریف می‌کند.

معاون وزیر خاطرنشان کرد: این سوال که ماینرها باید سکه های دیجیتال ضرب شده را به کیف پول فدراسیون روسیه یا خارج از کشور واریز کنند، همچنان پابرجاست و تاکنون به نفع گزینه دوم تصمیم گیری شده است.

منبع: اقتصاد نیوز

انتهای پیام/