گاز گاز روسیه به اروپا باز هم کاهش یافتبه بازار به نقل از وزارت نفت، روسیه روز (پنجم مردادماه) جریان گاز گزارشی خود را به اروپا کاهش داد، اقدامی که روند تکمیل ذخیره‌سازی‌های اتحادیه اروپا را در آستانه فصل زمستان سخت‌تر و پرهزینه‌تر می‌کند.

با عرضه گاز که اوایل این هفته از شرکت دولتی گازپروم اعلام شد، خط لوله انتقال گاز نورد استریم-1، مسیر اصلی انتقال گاز روسیه به اروپا، به تنها یک‌پنجم کل آن کاهش یافته است.

حدود یک‌سوم از کل گاز گاز روسیه به اروپا از طریق لوله نورد استریم-1 صورت می‌گیرد.

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه هفته گذشته (چهارم مردادماه) پس از توافق برای محدود کردن مصرف انرژی برای مصرف انرژی، طرح اضطراری کاهش مصرف گاز را کاهش داد و امیدوارند در صورت توقف کامل عرضه گاز از سوی روسیه، کاهش مصرف انرژی انرژی مصرف کنند. ارائه پیشنهاد را کمتر کند.

این نشان می‌دهد نگرانی‌هایی وجود دارد برای اینکه مردم نمی‌توانند خود را برای تکمیل ذخایر و تامین گرمای موردنیاز طرح‌های خود در ماه‌های زمستانی دست یابند و این که در نیاز به جیره‌بندی گاز، رشد اقتصادی اروپا ممکن است به کشورهای دیگر آسیب بزند. کند.

تحلیلگران رویال بانک کانادا اعلام کردند گاز روسیه ۲۰ تا ۵۰ درصد از ظرفیت باشد، این طرح می‌تواند به اروپا کمک کند زمستان را پشت سر بگذارد.

شرکت دولتی گازپروم روز دوشنبه (سوم مردادماه) اعلام کرد که گاز به آلمان را با خط لوله نورد استریم-۱ به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد؛ اقدامی که از فشار بیشتر روسیه مبنی بر پایین آوردن گاز به اروپا خبر می‌دهد.

بر اساس اعلام این شرکت، جریان گاز از روز چهارشنبه (پنجم مردادماه) از ساعت ۴ به وقت گرینویچ به ۳۳ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد که نسبت به سطح فعلی ۵۰ درصد کمتر است. این اقدام به این دلیل انجام می‌شود که بنا به توصیه یک ناظر صنعتی، فعالیت‌های توربین گازی شرکت زیمنس مورد استفاده در ایستگاه‌های افزایش فشار یکی می‌شود.

سیاستمداران اروپا گفته‌اند که روسیه می‌تواند گاز را در فصل زمستان جاری کند. اقدامی که آلمان را وارد بازارهای اقتصادی می‌کند و باعث افزایش قیمت‌ها برای مصرف مصرفی می‌شود که با قیمت‌های بالای غذا و انرژی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

روسیه در ماه ژوئن جریان گاز خط لوله نورد استریم-1 را به 40 درصد کاهش داد و دلیل آن را تأخیر در بازگشت توربینی کرد که ازسوی شرکت زیمنس انرژی در تعمیر می‌شد. توضیحی که آلمانی آن را بی‌پایه‌ و مطالعه می‌کند.

این کشور سپس این خط لوله را به‌منظور اجرای عملیات تعمیر و نگهداری سالانه به‌مدت ۱۰ روز به‌طور کامل و پنجشنبه گذشته (تیرماه) با همان ظرفیت ۴۰ درصد پیشین راه‌اندازی کرد.