کیش میزبان بازی های آسیایی 2024 بودگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزبا توجه به وجود زیرساخت های مناسب و نیاز به تقویت برخی زیرساخت ها، پنجمین دوره بازی های آسیایی ناشنوایان 2024 با حضور بیش از 2000 ورزشکار در رشته های ورزشی ناشنوایان از جمله فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال، ورزش های رزمی، شطرنج، کشتی فرنگی و آزاد در این جزیره برگزار می شود.

در جلسه ای با حضور تیشه گران رئیس فدراسیون، پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، فرهادیان و رغبتی نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، تعدادی از نمایندگان شورای اسلامی مهدی کشاورز، مدیرعامل سازمان و فرضی پور، رئیس ورزش منطقه آزاد کیش در جزیره کیش برگزار شد، مقرر شد تفاهم نامه سه جانبه بین وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ناشنوایان و ناشنوایان منعقد شود. سازمان منطقه آزاد کیش به زودی برای تقویت زیرساخت ها و رفع نواقص از جمله ساخت استخر استاندارد و گاری گلف و استانداردسازی میدان تیر منعقد می شود و تا 2 سال آینده کیش مقدمات میزبانی را فراهم می کند.

مقام سوم ورزشکاران ایرانی در المپیک 2021 برزیل و نداشتن ویزا برای اتباع خارجی، امکانات گردشگری و ورزشی از مزیت های این جزیره برای میزبانی است.

منبع: فارس

انتهای پیام/