کمیسیون ماده ۵ درباره تغییر کاربری زمین‌های تعاونی بهارستان تصمیم‌گیری می‌کندهادی نوریان معاون عمرانی فرمانداری بهارستان در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، درباره تجمع مالکان اراضی تعاونی در بخش گلستان گفت: این هفته جلسه‌ای تشکیل خواهد شد و در این جلسه شهردار بهارستان، نمایندگان شورای اسلامی شهرستان و نمایندگان شهروندانی که ۲۰ سال پیش این زمین‌ها را خریداری کرده‌اند، حضور خواهند داش و ان‌شاءالله تلاش خواهیم کرد مشکل مالکان زمین تعاونی حل و فصل شود.

وی افزود: مشکلی که وجود دارد این است که آن زمان، مالکان این زمین‌ها بدون توجه به کاربری آن به خریداری زمین‌ها مبادرت ورزیده‌اند، درصورتی‌که کاربری کشاورزی داشته‌اند نه کاربری مسکونی.


بیشتر بخوانید:


معاون عمرانی فرمانداری بهارستان با بیان اینکه مسئله این زمین‌ها باید در کمیسیون ماده پنج طرح شود، عنوان داشت: کمیسیون ماده پنج براساس ضوابط و مدارکی که موجود است باید بررسی کند و معلوم نیست که چه خواهد شد.

نوریان معتقد است که خریداران در خرید زمین‌های فاقد کاربری مسکونی باید دقت لازم را به خرج می‌دادند تا مبادا چنین مشکلاتی برایشان پیش می‌آمد.

وی بیان کرد: زمین‌هایی که تغییر کاربری می‌دهند باید بحث انشعاب، آب و سایر موارد آن حل شود، در صورتی‌که در شهرستان‌های اطراف بهارستان ما با مشکل آب روبه‌رو هستیم و حساب دو هزار قطعه زمین زراعی در گلستان وجود دارد که اگر بخواهیم اینها را تغییر کاربری دهیم و هرکدام هم پنج واحد مسکونی بسازند، چقدر باید آب مصرف شود.

این مقام مسئول گفت: تا زمانی‌که کمیسیون ماده پنج اجازه ندهد، نه شهرداری و نه فرمانداری نمی‌توانند کاری برای مالکان این زمین‌های تعاونی انجام دهند. امیدواریم که نمایندگان تعاونی، شخص شهردار و سایر مسئولان شهرستان بتوانند مشکل مالکان را حل کنند.

انتهای پیام/*