کمبود منابع در حوزه عمران پروژه ها را به بن بست رسانده استمحمدرضا صابری در گفت و گو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران وی با اشاره به دستاوردهای ایران در حوزه عمران در سال 1404، گفت: در حوزه زیرساخت، راه و شهرسازی تا سال 1404 به اهداف خود نخواهیم رسید، زیرا برنامه ها از قبل دیده شده، اما مسئولان توجه نکرده اند. به جایی که باید منابع تامین شود!


بیشتر بخوانید:

نقش برجسته مردم در تحقق چشم انداز 1404


وی افزود: در حوزه عمران 50 تا 60 درصد اهداف را محقق کرده ایم و از برنامه ها و اهدافی که تا سال 1404 در حوزه عمران دنبال می کردیم عقب هستیم و باید در این زمینه جدیت بیشتری داشته باشیم. رشته. “

عضو سابق کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: برای دستیابی به اهداف توسعه باید ابتدا منابع لازم در نظر گرفته شود و تحریم ها بیشتر باعث شده تا به آرمان ها در حوزه توسعه دست یابیم.

صابری خاطرنشان کرد: در برنامه هفتم توسعه باید به طور جدی به موضوع توسعه توجه شود و زیرساخت ها و ایجاد راه ها از جمله مواردی است که نیازمند توجه و تلاش مضاعف است.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی از استان ها در زمینه راه سازی از جمله مشهد، بوجنورد، نهبندان، بیرجند و غیره نیاز به کار بیشتری دارند و منابع لازم برای راه سازی در برخی شهرستان ها دیده شد که امیدوارم در هفتم تدابیر اندیشیده شود. طرح ..

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی مسئولان نیاز به هماهنگی لازم در حوزه راهسازی و عمرانی دارند و در حوزه عمرانی نیز ساختارهای مناسبی داریم.

سوبری با تاکید بر اینکه در حوزه ساخت و ساز و راه سازی باید بخش خصوصی را نیز در این کمپین بگنجانیم، گفت: کار با بخشنامه پیش نمی رود و اکنون بسیاری از پروژه های عمرانی روی زمین مانده و به اتمام نمی رسد.

وی افزود: افزایش عدالت در دسترسی به زیرساخت های مختلف شهری و روستایی در کشور، ایجاد شبکه بزرگراهی در کشور، پیشرفت در تولید داخلی گاز و تجهیزات پالایشگاهی و … از دستاوردهای بزرگ در حوزه عمران است. “

انتهای پیام/*