کلاهبرداری از 2000 نفر با وعده فروش آپارتمان در محوطه دانشگاهبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز سرهنگ علی ولی پور گودرزی در این باره گفت: چندی پیش چندین فقره کلاهبرداری در فروش واحدهای مسکونی در فاز 11 شهر پردیس به پلیس آگاهی تهران بزرگ گزارش شد که در پی آن موضوع در دستور کار قرار گرفت. بخش ویژه ای از افسران جعل و کلاهبرداری تشکیل شده است.

وی با اشاره به تحقیقات اولیه برای شناسایی کلاهبردار یا کلاهبردار گفت: در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد که متهم تحت تعقیب از سال 1394 چندین دفتر در مناطق شمالی تهران دایر کرده و اقدام به فروش آپارتمان کرده است اما در سرانجام پس از دریافت پول، آپارتمانی به آنها نداد که در این رابطه کارآگاهان پلیس آگاهی با کسب اطلاعات، هویت و مخفیگاه رئیس را شناسایی کردند، متهمان در شمال تهران با رصدهای گسترده اطلاعاتی.

ولی پور گودرزی افزود: با شناسایی متهم، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی با کسب مجوز قضایی لازم بلافاصله برای دستگیری این مرد وارد عمل شدند. وی گفت: متهم طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد. این مرد پس از انتقال به اداره آگاهی در تحقیقات اولیه به جرم خود کلاهبرداری در نحوه و شگرد فروش واحدهای آپارتمانی به شهروندان در فاز یازدهم شهر بهشت ​​اعتراف کرد.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، اکثر مالباختگان این پرونده برای شناسایی متهم و طرح شکایت از وی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی مراجعه کردند. همچنین تحقیقات برای یافتن سایر قربانیان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه فرد دستگیر شده حدود 20 هزار میلیارد ریال از شهروندان اختلاس کرده است، افزود: در همین حال متهم برای کشف سایر جرایم احتمالی و تحقیقات تکمیلی در عیادت کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/