کشور ایران و قطر برای تجارت ۳ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵به گزارش بازار به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران که برای افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در دوحه به قطر سفر کرده است، از تدوین نقشه راه توسعه تجارت بین دو کشور. کشور خبر داد.

وی که در دوحه حضور دارد، در دیدار با شیخ تم، امیر قطر و توسعه روابط تجاری دو کشور، طرح توسعه تجارت ایران و قطر و تشکیل کارگروهی را برای پیگیری این امر پیشنهاد کرده است. مطرح کرد که مورد درخواست امیر قطر قرار گرفت.

در این دیدار امیر قطر بر هدف‌گذاری دو کشور برای ارتقاء تجارت دو جانبه و رسیدن به تجارت ۳ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵ تاکید و حمایت همه جانبه خود را از بهبود روابط تجاری دو کشور اعلام کرد.

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دوحه با هدف ارائه توانمندی‌های تجاری ایران جهت بهره‌گیری از فرصت جام جهانی روز یکشنبه آغاز شد.

این نمایشگاه که به همت سازمان توسعه تجارت و با هدف ارائه توانمندی‌های ایران در حوزه صنایع غذایی، شوینده، صنایع دستی، فرش و حوزه دانش بنیان کشور در حال برگزاری است، تا 27 مهر ادامه دارد و بر اساس برنامه زمانبندی شده، هیأت‌های تجاری و شیوخ است. سرشناس قطری با حضور در نمایشگاه، با این توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی آشنا می‌شوند.