کجای دنیا کمیته داوران فدراسیون کار اجرایی می‌کندحسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی شبکه خبری تهران‌نیوز با بیان اینکه در هفته‌های پایانی لیگ برتر انتخاب داور اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: اشتباهات داوری در همه نقاط جهان وجود دارد و در ایران نیز این مورد غیرقابل انکار است، اما هر دردی درمانی دارد و باید علت درد را یافت و آن را درمان کرد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان داوران را از کارخانه خرید و به زمین مسابقه فرستاد، افزود: سرچشمه آب، گل‌آلود است و متأسفانه تشکیلات داوری در ایران بیمار بوده و بارها عنوان کرده‌ام که اکنون کمیته داوران و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال وضعیت مناسبی ندارد.

این پیشکسوت داوری فوتبال با تأکید بر اینکه نابسامانی در کمیته داوران بیداد می‌کند، ادامه داد: فدراسیون فوتبال اکنون صاحبی ندارد که مشکلات داوری را به آن اعلام کنیم و تا زمانی که فدراسیون فوتبال جایگاه داوری را مشخص نکند مشکلات همچنان به قوت خود باقی است.

عسکری با بیان اینکه با رفتن رضا سخندان از دپارتمان داوری این مجموعه بی‌صاحب شده است، عنوان کرد: دلیل رفتن سخندان اختلافات شدید میان او با کمیته داوران فدراسیون فوتبال بود، چراکه کمیته داوران قصد دارد به فعالیت‌های اجرایی ورود کند و این خلاف مقررات است.

وی تأکید کرد: اگر مسئولان فدراسیون فوتبال به قانون پایبند هستند چرا به وضعیت داوری رسیدگی نمی‌کنند و حداقل به قوانین فیفا و ای.اف.سی توجه‌ای ندارند.

این پیشکسوت داوری فوتبال در ادامه توضیح داد: در هیچ کجای دنیا کمیته داوران وارد فاز اجرایی نمی‌شود، در حالی که با رسیدن عزیزی‌خادم به مسند ریاست فدراسیون فوتبال این بی‌قانونی‌ها تمام نشده و اختلافات شدید در تشکیلات داوری همچنان پابرجاست.

عسکری متذکر شد: داوران فدراسیون فوتبال اکنون بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند که طرف حسابشان چه شخص، ارگان و مجموعه‌ است! مشخص نیست داوری که در یک بازی دچار اشتباه شده و روی نتیجه تأثیر می‌گذارد باید از سوی چه گروه و کمیته‌ای به اشتباهاتش رسیدگی شود و به دلیل این نابسامانی‌هاست که اشتباهات داوری بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: هفته‌ای نیست که داوران اشتباهات تأثیرگذار در یک بازی نداشته باشند و کسی هم پاسخگوی این مسائل نیست، در حالی که فدراسیون باید با همت و تلاش وضعیت داوری‌ها را اصلاح کرده و به مقررات عمل کنند، درغیراینصورت باید منتظر روزهای سیاه داوری در کشور باشیم.

انتهای پیام/*