کتون های تمشک چیست و مکمل های کتون تمشک برای کاهش وزن چقدر موثر هستند؟

مواد طبیعی موجود در گیاهان تمشک را کتون تمشک می نامند که می تواند مانند کپسایسین و سینفرین متابولیسم را تنظیم کند و از نظر شیمیایی شبیه به آنها است. این واقعیت که تمشک بوی بسیار مطبوعی دارد نیز به دلیل کتون هایی است که به عنوان طعم دهنده در غذاهای فرآوری شده نیز استفاده می شود. این ترکیب در لوازم آرایشی استفاده می شود تا رایحه معطر دلپذیری به آنها بدهد. پس از مطالعات متعدد بر روی موش ها، ثابت شده است که این کتون ها چربی سوز هستند و به همین دلیل است که مکمل های کتون تمشک به عنوان یک راه حل موثر کاهش وزن به طور گسترده در بازار عرضه می شوند.

ثابت شده است که افرادی که می خواهند سبک زندگی سالمی داشته باشند و وزن سالمی داشته باشند، می توانند از مکمل های کتون تمشک به طور قابل توجهی بهره مند شوند. افراد می توانند با استفاده از مکمل های کتون تمشک همراه با تقریباً هر نوع رژیم غذایی، مقدار قابل توجهی وزن کم کنند. کتون های تمشک زمانی که با یک رژیم غذایی کم چرب و پر پروتئین ترکیب می شوند در چربی سوزی و کمک به کاهش وزن بسیار موثرتر هستند. از این رو، محصولات کتون تمشک به دلیل این مزایا، تقاضای بالایی دارند.

هنگام مصرف کتون های تمشک به عنوان یک مکمل غذایی، دمای مرکزی بدن افزایش می یابد. این امر منجر به افزایش متابولیسم می شود و باعث می شود بدن کالری و چربی را بسیار سریعتر بسوزاند و به همین دلیل است که این ترکیب به عنوان یک چربی سوز موثر محبوب شده است. حتی کل چربی که بدن از یک رژیم غذایی معمولی جذب می کند نیز توسط این کتون ها کاهش می یابد.

در مطالعه‌ای که در ژاپن انجام شد، موش‌های دارای رژیم غذایی پرچرب با کتون‌های تمشک تغذیه شدند که از تجمع چربی در کبد و سایر بافت‌ها جلوگیری می‌کرد. این به طور طبیعی منجر به کاهش وزن شد. به نوعی، این ثابت می کند که این کتون های گیاه تمشک در واقع به عنوان چربی سوز و تقویت کننده متابولیسم موثر هستند. تا به امروز، هیچ مطالعه انسانی مستندی برای این ترکیب انجام نشده است، اما اینها بر اساس بازخورد کاربران است. به نظر می رسد کتون ها در انسان نیز کار می کنند. هیچ عوارض جانبی منفی گزارش نشده است.

به دلیل این خواص مفید، متخصصان تغذیه، متخصصان تغذیه و مربیان اغلب به افراد توصیه می کنند که مقداری تمشک همراه با وعده های غذایی خود بخورند. افرادی که از یک رژیم غذایی سالم پیروی می کردند و به طور روزانه تمشک مصرف می کردند، متوجه نتایج مثبت کاهش وزن شدند. جدا از این فواید، این میوه فیبر بالایی نیز دارد و طعم لذیذی دارد!

کتون های تمشک فواید متعدد دیگری برای سلامتی دارند. این ترکیب علاوه بر کمک به کاهش وزن، به حفظ سطح کلسترول و چربی در بدن نیز کمک می کند. با مصرف این ترکیب می توان فشار خون سالم را نیز حفظ کرد. بنابراین، این کتون ها به حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی نیز کمک می کنند. آنتی اکسیدان هایی نیز در این ترکیب یافت می شوند که با رادیکال های آزاد مضر در بدن مبارزه می کنند.

همه این خواص مفید و سالم، تمشک را به میوه ای بسیار سالم تبدیل می کند. مکمل‌سازی با کتون‌های تمشک تا حد زیادی مؤثرترین راه برای رسیدن به مقدار توصیه شده روزانه (100 تا 300 میلی‌گرم) است، زیرا برای دریافت همان مقدار کتون به تعداد زیادی پوند تمشک واقعی نیاز است. بیشتر از چیزی که یک انسان می تواند در یک روز بخورد.

به طور خلاصه، افزودن کتون های تمشک به رژیم غذایی روزانه می تواند به کاهش وزن کمک کند. به خاطر داشته باشید که در حالی که کتون ها پتانسیل سوزاندن چربی را دارند، به این معنی نیست که می توانند جایگزین ورزش منظم و رژیم غذایی سالم شوند.