کتون های اگزوژن چیست؟ نحوه دریافت مکمل های کتون

شما نمی توانید آن را انکار کنید. کتون های اگزوژن داغ ترین محصول موجود در بازار در حال حاضر هستند، به ویژه برای افرادی که به رژیم های کتوزیس و کتوژنیک علاقه مند هستند. آنها به طور کلی در اشکال مختلف هستند و بیشتر برای بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده می شوند. به عنوان مثال، کاهش علائم کتوز، سوزاندن چربی، بهبود عملکرد فیزیکی یا عملکرد ذهنی از کاربردهای خاص کتون ها هستند.

مکمل های کتون اگزوژن چیست؟

مکمل های کتون اغلب به عنوان کتون های اگزوژن شناخته می شوند، به این معنی که آنها خارج از بدن شما ساخته می شوند. این بر خلاف کتون ها است که وقتی کربوهیدرات ها محدود است و در حالت کتوز قرار دارید، بدن شما تولید می کند. به طور کلی آنها در آزمایشگاه ساخته می شوند و سپس به شکل مکمل های غذایی ساخته می شوند. بدن شما در طول رژیم کتوژنیک 3 کتون تولید می کند: استواستات، استون و بتا هیدروکسی بوتیرات (BHB).

 • کتون موجود در کتون اگزوژن BHB است. این به این دلیل است که بدن شما از این بسیار کارآمد استفاده خواهد کرد.

 • آنها به عنوان سوخت میتوکندری های تولید کننده انرژی در سلول های بدن شما شناخته می شوند. آنها منبع سوخت جایگزین گلوکز هستند.

 • آنها به دلیل وزن و ساختار مولکولی کوچک، ترکیبات آسانی هستند.

چرا مکمل هایی با کتون های اگزوژن مصرف کنیم؟

مواقعی وجود دارد که مصرف یک مکمل کاملاً کتوژنیک واقع بینانه و مطلوب نیست. برای بسیاری از مردم پیروی از او بسیار دشوار و محدود کننده است. افرادی هستند که در رژیم غذایی کامل کتوژنیک احساس انرژی کمتری دارند، بنابراین از مکمل کتون اگزوژن به عنوان راهی هدفمند برای دریافت مزایای کتوز در وعده های غذایی خود استفاده می کنند. با فرض اینکه شما ورزشکاری هستید که برای عملکرد خود کربوهیدرات می‌خواهید، پس از کتوزیس کاملاً سود نمی‌برید زیرا از آن سیر نیستید. بنابراین در حین ورزش به کربوهیدرات نیاز دارید، اما ممکن است بخواهید کتون ها به تمرینات طولانی مدت شما کمک کنند. اینجاست که مکمل کتون اگزوژن مفید است.

مزایای مکمل کتون اگزوژن

مکمل های غذایی برای انتقال به حالت کتوز و ورود به حالت هوشیاری کمک زیادی می کنند. این جایی است که آنها به طور کلی بسیار مفید هستند. آنها به شما کمک می کنند تا هر زمانی غیر از چند روز صبر کنید، دوباره به کتوز برگردید. آنها بین وعده های غذایی برای یک مشت کتونی سریع یا قبل از تمرین برای انرژی بیشتر مصرف می شوند. مصرف مکمل‌های کتون یا پیروی از رژیم کتو به معنای دریافت چندین مزیت در زندگی شما است، از جمله:

 • بهبود عملکرد شناختی

 • کاهش وزن سریعتر و گرسنگی کمتر

 • تمرکز ذهنی بالا

 • قند خون را تنظیم کرد

 • التهاب کمتر

 • کاهش خطر ابتلا به بیماری

مکمل های کتون به 3 دسته تقسیم می شوند که به طور کلی برای مصرف در دسترس هستند:

 1. نمک کتون

 2. استر کتون

 3. روغن کتون