کاهش 10 هزار واحدی شاخص بورس تهرانگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزبورس تهران این روزها در روند کاهشی شاخص قرار دارد و امروز نیز با روندی کاملا نزولی به کار خود ادامه داد، به طوری که در پایان معاملات با 10 هزار و 674 واحد کاهش به رقم یک میلیون و 267 هزار و 62 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن با 3 هزار و 571 واحد کاهش به رقم 369 هزار و 666 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4.702 میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز با بیش از 4.3 میلیارد سهم و اوراق مالی در قالب 293 هزار نوبت معاملاتی به ارزش 2404 میلیارد تومان معامله می کنند.

امروز همه شاخص های بورس قرمز شدند به طوری که شاخص کل و قیمت 84 درصد کاهش یافت. این دو شاخص در معیار هم وزن افت 96 درصدی داشتند. شاخص آزاد شناور 68 درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۱.۱ درصد و شاخص بازار دوم بورس ۵۱ درصد افت کردند.

امروز نماد پالایش نفت بندرعباس بیشترین تاثیر افزایشی بر شاخص بورس و سرمایه گذاری امید، مپنا، گلگهار، فولاد مبارکه، چادرملا و ملی ایران بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس دارند.

وضعیت ارز ایران امروز چندان خوب نبود به طوری که شاخص کل با افت 63 واحدی به 17 هزار و 488 واحد در پایان معاملات رسید.

ارزش بازار بازار اول و دوم فرابورس ایران 952 هزار میلیارد تومان برآورد شد. ارزش بازار پایه فرابورس 328 هزار میلیارد تومان بود. معامله گران امروز بیش از 2.4 میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق مالی را در قالب 189 هزار فقره معاملاتی به ارزش 8 هزار و 573 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با این محاسبه ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به حدود 10 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون، فولاد غدیر، صباطامین، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان، برق دماوند و فولاد هرمزگان به ترتیب اثر کاهشی در شاخص فرابورس داشتند.

به عقیده اکثر کارشناسان و تحلیلگران بازار اصلی، سهام در بازار ارزشمند شده و برای کسانی که چشم‌انداز بلندمدت دارند، زمان خرید فرا رسیده است. ضمن اینکه ریسک و نوسانات بازار را نباید از نظرات دور نگه داشت و سرمایه گذاری در بورس باید با تحلیل و مشورت صورت گیرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/