کاسبی با زمین های شهرک صنعتی در همدان| وقتی سرمایه‌گذار معطل جا و مکان است


بازار گروه استان ها: استان همدان دارای 30 شهرک و منطقه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی است که از این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی تعداد 27 شهرک فعال و در حال بهره برداری و سه مورد از شهرک ها نیز در حال آماده سازی زیرساخت های خود برای مستقر شدن سرمایه گذاران هستند..

بر اساس بررسی‌ها میزان مساحت اراضی شهرک‌ها و صنعتی و منطقه‌ای ویژه اقتصادی استان همدان درمجموع دو هزار و 900 سطح است و در حال حاضر در 27 شهرک و منطقه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی استان همدان یک هزار و 300 واحد تولید به بهره‌برداری رسیده است که تعداد واحد چند بعد از راه‌اندازی غیرفعال و راکد شده‌اند.

مشکلات نقدینگی و تسهیلات بانکی، مشکلات شرکای واحدها با سرمایه گذاری و کارآفرینی ازجمله پذیرش راکد و غیرفعال شدن واحدهای تعطیل شهرک های صنعتی استان همدان است.

مشکلات نقدینگی و تسهیلات بانکی، مشکلات شرکای واحدها با غیرقانونی بودن و غیرفعال شدن واحدهای تعطیل شهرکهای صنعتی همدان است که این موارد را در ستادها و رفع مشکلات تولید استان به شور و مقرر شده است اما نتیجه بخش نبوده است. است.

کاسبی با زمین های شهرک صنعتی در همدان|  وقتی سرمایه‌گذار معطل جا و مکان است

بااین‌وجود در حالی که می‌توان از واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی استان همدان به دلایلی تعطیل کرد، وقتی صحبت از راه‌اندازی واحدی جدید به میان می‌آید اولویت را فعال می‌کند که این واحدها باعث می‌شوند که این واحدها باعث شوند که نه‌ها مشکلاتی را ایجاد کنند که یک واحد قبل از آن سرمایه‌گذاری شود. کشور جدید نیز معطل جا و مکان برای راه‌اندازی تولید و ایجاد محیط باشد.

این موضوع بارها در جلسات مختلف اقتصادی استان همدان مطرح می شود تا آنجا که با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی همدان را به خود اختصاص داده تا شاید راه حلی برای این مشکل وجود داشته باشد..

امتیازهای بلوکه‌شده در اختیار واحدهای تولیدی تعطیل‌شده و راکد استان سلب و به واحدهای فعال و کاربردی جدید در این شهرک‌ها امکان‌پذیر است.

تعیین تکلیف این واحدها حتی در شورای گفتگوی دولت و بخش ویژه‌ای که اواخر فروردین‌ماه امسال در همدان همدان تشکیل جلسه داد، قرار خواهد گرفت که در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی همدان با اشاره به مجوزهای انشعاب خدمات زیرساختی برق و گاز در شهرک‌ها و گازها تعیین شود. نواحی صنعتی همدان، گفت: باید امتیازهای بلوکه‌شده در اختیار واحدهای تولیدی تعطیل‌شده و راکد سلب و به واحدهای فعال و فعال جدید در این شهرک‌ها قرار گیرد..

علیاصغر زبردست عنوان کرد: ظرفیت شهرک ها و نواحی صنعتی استان همدان تکمیل شده است..

وی بابیان افزایش نیرو ایجاد انشعاب برق و گاز در این شهرکها مستلزم صرف هزینه و مجاز است که می‌تواند از ظرفیت (امتیاز انشعاب) واحدهای تعطیل و راکد مستقر در این اماکن برای رفع این مشکل به‌صورت بهینه استفاده شود، اضافه کند: بخشی از واحدها. همچنین به‌رغم تمدید جواز هنوز احداث نشده‌اند، صنایع زیادی در نوبت احداث می‌شوند که باید از محل ابطال انرژی‌های متعلق به واحدهای راکد نیاز کارخانه‌های جدید ساخته شوند..

تبدیل برخی از واحدهای تولیدی استان به انبار
اتاق بازرگانی همدان همچنین از تبدیل برخی از واحدهای تولیدی استان به انبار گلایه کرد و گفت: سرمایه‌گذاری هنگفتی از سوی دولت برای ایجاد زیرساخت شهرک‌ها انجام شد که باید در اختیار صنایع فعال و حمایت از رئیس قرار گیرد..

که قریب به دو هفته از طرح این موضوع در اصلی‌ترین جلسه فعال اقتصادی با مقامات بالادستی استان گذشته بر روی آن انجام می‌شود تا پیگیر اتفاق بیفتد، در مورد حل مشکلی که در این مسئول ویژه دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان در خصوص شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود. گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به این که در این رابطه در چندین گفتگو و مباحث واحدهای مطرح شده است، عنوان کرد: یک سری از شهرکهای صنعتی وجود دارد که زمین آن توسط مالکان خریداری شده ولی ساخت و ساز در آن صورت نگرفته است..

کاسبی با زمین های شهرک صنعتی در همدان|  وقتی سرمایه‌گذار معطل جا و مکان است

هادی خورشیدی بابیان اینکه ازلحاظ قانونی است اگر شرکت‌های زمینی در شهرک صنعتی خریداری کرده و طی یک سال ساخت و ساز در آن انجام شود، مالکیت زمین از مالکیت سلب شود، عنوان کرد: واحدها و زمین‌های بلااستفاده در شهرک‌های صنعتی دردسرساز شده است..

هر فرد سال با 000 هزار تومان زمینی را با متراژ دو هزار متر خریداری کرده است و امروز آن را به اندازه پنج میلیون تومان به ازای هر مترمربع به فروش می رساند که رقم فروش دو هزار متر زمین را به 10 میلیارد تومان می رساند.

وی گفت: مواردی داریم که به‌عنوان نمونه‌ای از یک سال قبل با 200 هزار تومان از زمین را با متراژ دو هزار متر خریداری کرده‌ایم و امروز آن را با پنج میلیون تومان به ازای هر مترمربع به فروش می‌رسانیم که رقم فروش دو هزار متر زمین را به 10 میلیارد می‌رساند. تومان میرساند.

شهرکهای صنعتی نباید محل کاسبی افراد باشند
کمیسیون سرمایه گذاری و تأمین مالی اتاق بازرگانی همدان با رئیس جمهور به دلیل اینکه چرا باید مالک با 200 تومان باشد، زمین را خریدار باقیمت سرسام‌آور آن را می‌خرید، گفت: شهرک‌های صنعتی نباید محل‌های کاسبی باشند، بلکه باید از زمین‌ها و واحدهای شهرک صنعتی درزمینه باشند. تولید و ایجاد استفاده شود.

خورشیدی با اشاره به وضعیت زمین‌های پشت فرودگاه همدان که قرار بود به بنکداران نیز اضافه شود..

وی گفت: وضعیت این شهرک نیز تعریفی ندارد و نمی‌تواند زمین‌ها را به صورت رایگان خریداری کند در حال حاضر قیمت زمین‌ها به متری میلیون تومان رسیده است که به‌طور میانگین قیمت‌های 2.5 میلیون تومانی به فروش می‌رسد. میلیون تومان شده است.

کاسبی با زمین های شهرک صنعتی در همدان|  وقتی سرمایه‌گذار معطل جا و مکان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز در گفتگو با خبرنگار بازار در خصوص زمین‌های شهرک‌های صنعتی استان همدان بابیان اینکه محل استقرار واحدهای صنعتی در شهرستان همدان است، گفت: واحدهای راکد یا نیمه فعال تکلیف و مالکان این واحدها هستند. اگر سیستمی به احیای واحد تولیدی توسط سازمان صمت از حوزه شهرکهای صنعتی خارج میشوند.

فسخ قراردادهای فعلی شرکت‌های راکد به این راحتی‌ها نیست، اما باید شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران جدید مهیا کرد.

ظاهر پورمجاهد با اشاره به این‌که قراردادهای فعلی شرکت‌های راکد به این راحتی‌ها نیست، اما باید شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران جدید مه کرد، گفت: ماهانه و توسط بانک‌های بانک‌های مربوط به رصد می‌شود..

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان اضافه کرد: برخی از سرمایه گذاران باوجود زمین و گذشت یک تا دو سال، بدون اجرای هیچ گونه کاری واحد را رها کرده اند که باید نسبت به فسخ قرارداد زمین، آزادسازی اراضی از دست این افراد و سرمایه گذاری های جدید اقدام کنند. شود.

وی بابیان اینکه ما همچنان در حال مراقب از شرکت ها و کارخانه ها هستند تا بهراحتی راکد، تعطیل یا غیرفعال نمی شوند، افزودن: جستجوها به سمت این تا درزمینه..

ظاهر پورمجاهد بابیان اینکه اگر از آرامش مالی و روانی سرمایه‌گذاران مراقبت‌های لازم را انجام دهند، گفت: راه‌اندازی سایت صنعتی جدید در سفر هیئت دولت به استان همدان طرح می‌شود تا اعتبار عمرانی و تسهیلات ویژه برای آن اختصاص یابد. در.

صحبت‌های گویای آن است که زمین برای توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان همدان یک مشکل جدی و نگران‌کننده است چرا که در حقیقت، مناسب برای توسعه برخی از شهرک‌ها و نواحی‌های صنعتی وجود ندارد، بنابراین امید می‌رود برای تعیین تکلیف واحدهای رهاشده و بلاتکلیف تلاش‌ها برای جذب باشد. اعتبار عمرانی و تسهیلات موردنیاز راه‌اندازی سایت جدید صنعتی در همدان افزایش می‌یابد.