کارگردان «قاعده بازی» به حواشی «عنکبوت مقدس» واکنش نشان داد.به گزارش شبکه خبری تهران نیوز احمدرضا معتمدی، دانشیار و کارگردان باسابقه سینمای ایران که فیلم‌هایی مانند «پرش دیوانه از قفس»، «آلزایمر»، «قاعده بازی» و «سوء تفاهم» را در کارنامه خود دارد در واکنش به «مرز» . مرتبط با فیلم «عنکبوت مقدس» متن کوتاهی را در جشنواره کن منتشر کرد و بیانگر رویکرد هذیانی این فیلم به ساحت مقدس «بازگشت رضا» (ع) در کشور است.

در متن کوتاه آمده است: «از آنجایی که هنوز فیلم «عنکبوت مقدس» را ندیده‌ام، مطمئناً نمی‌توانم نظر خاصی در مورد این فیلم بدهم، اما یک توصیه کلی به همه هنرمندان دارم که خودم به بیشترین تذکر نیاز دارم. مارتین هایدگر، شاید بزرگترین فیلسوف معاصر، هنر واقعی گشودن سوراخی در کوره راه انسان به سوی نور است، نه بستن مسیرهای موجود.

حرمت اولیای الهی در زمین، دریچه های باز رحمت الهی به سوی نور و حقیقت است، آنها زمین بهشتی و قطعه ای از بهشت ​​هستند. ساخته هیچ هنرمند اصیلی، حتی یک ایرانی، خاک بر آسمان و فروریختن پنجره های بهشت ​​نیست.

همه ما در لحظه ای از زندگی خود به یک آغوش برای محافظت و در آغوش گرفتن برای آرامش نیاز داریم. انسان کامل صاف و آزاد است و آغوش او پناه ماست. به قول هاف، «غیر از جایگاه امن و مطمئن، ترکیب کار دنیا هیچ است».

قطعاً این یک اشتباه است و ما باید با احترام به جای انتشار آن و خواندن فرزندان خود به سرزمین خود، چشم بر آن ببندیم.»

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/