چگونه می توان خودآگاهی برای سلامت پستان را از نظر متخصصان بهداشت زنان تمرین کرد


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از همیشه شایع است – و هر سال بر زنان جوان تأثیر می گذارد – در واقع امید زیادی برای زنان در هر سنی وجود دارد. با این وجود ، این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد آنها به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتر، متخصص زنان و زایمان ، دارای مجوز سه تایی ، پزشک طب کاربردی و پزشکی یکپارچه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairland ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل است که خودآگاهی برای سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است که رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این رشد نقش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی به لطف تحقیقات ، آموزش و توسعه در زمینه پزشکی داریم.

بیایید یک تمرین جدید را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از پستان به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و تندرستی ما. ما از پوست خود مراقبت کرده ایم ، برنامه های ورزشی ما قفل شده است … اما مراقبت از سینه ما چطور؟ در مرحله بعد ، دو ستاره سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه برای چرخاندن این توپ را به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت خود را شروع کنید؟

برای سالها ، زنان معتقد بودند که باید تا 40 سالگی منتظر بمانند (برخی حتی متوجه شدند او 50 ساله است) تا بتوانند ماموگرافی سالانه را شروع کنند ، اما کارشناسان می گویند خودآگاهی سینه باید در نوجوانی شروع شود. دکتر اسکات می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان را مبتلا به سرطان سینه و زنان جوان می بینم.”

صوفیه الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی قفسه سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان مرسی در نیویورک موافق است. دکتر فو می گوید: “بهتر است خودآگاهی پستان را از سنین پایین و از نوجوانی شروع کنید.” “این کار با دانستن آنچه در قفسه سینه شما می گذرد انجام می شود ، بنابراین شما را مجبور می کند زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

چگونه می توانید بهداشت سینه را رعایت کنید؟

چند روش ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و روال خود را برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت سینه تنظیم کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

و جالب اینکه این روشهای تشخیص و پیشگیری در سالهای اخیر به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. “ما پیشرفت هایی در تکنیک های غربالگری و روش های تشخیص سرطان در مراحل اولیه و در نتیجه داریم [we have] دکتر فو می گوید ، با استراتژی های درمانی مدرن ما پیش آگهی بهتری دارد. “ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی از پستان (فقط در بیمارستان مرسی موجود است) و ماموگرافی کنتراست افزودنی هایی در روش غربالگری و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان است.”

بازرسی های ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر فو اشاره کرد ، با چکاپ های ماهانه شروع می شود. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به دنبال آنها باشیم شبیه آنچه ما” معاینه خود سینه “نامیده ایم ، است که دیگر توصیه نمی کنیم زیرا اهمیت آن ثابت نشده است.”

با ظاهر و شکل آنها آشنا شوید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه خود را به عنوان پشت دست خود بدانید. به این ترتیب می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. دکتر فو می گوید: “علائم بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات پوستی ، برآمدگی پوست ، عقب کشیدن نوک سینه ، جدا شدن نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود تماس بگیرید (در مورد آن بعداً). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل توده ها ، تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، ترقوه یا گردن است.” “دانستن آنچه در قفسه سینه شما می گذرد هر ماه باعث می شود زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک – از جمله OBGYN شما – می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. حفظ سوابق عمیق و مرور سابقه خانوادگی (به ویژه در گروه سرطان عمومی) بسیار مهم است. دکتر فو می گوید: “دانستن سابقه خانوادگی سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سینه مردان ، سرطان روده بزرگ یا معده ، برای غربالگری زودهنگام یا آزمایش ژنتیکی ضروری است.”

اکثر زنان شروع این ملاقات ها را تا اواسط تا اواخر دهه 40 در نظر نمی گیرند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که زودتر معاینه شوید ، به خصوص اگر انجام دادن شما سابقه سرطان در خانواده دارید “توصیه می شود در سن 25 سالگی به یک جراح یا متخصص سینه مراجعه کنید تا یک ارزیابی رسمی خطر برای تعیین ریسک و توصیه های خاص برای شما در هنگام شروع غربالگری و بهترین مطالعات غربالگری برای شما تعیین شود.” برای شما مناسب است ، “او می گوید.

آزمایش ژن BRCA چطور؟ با توجه به در دسترس بودن آزمایش ژنتیک در خانه ، این موضوع اخیراً به طور فزاینده ای محبوب شده است. این چیزی است که او گفت ، دکتر اسکات این را توضیح می دهد تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه به دلیل ژنتیک استبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این دانش به شما امکان می دهد پیشگیرانه عمل کنید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. “

با این حال ، مزایای زیادی در این آزمون ها وجود دارد. “آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه آزمایش و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط و همچنین تعداد زیادی از افراد داشته است و با انجام ماستکتومی یا اووفورکتومی برای کاهش خطر ، آنها را در تشخیص احتمالی سرطان در آینده نجات می دهد.” دکتر فو می گوید: “حتی” برای جلوگیری از سرطان “.

آزمایشات هورمونی (پیشگیری)

شکل دیگری از پیشگیری ، دکتر اسکات توضیح می دهد ، افزایش هورمون ها به سالم ترین سطح است. این کمی متفاوت است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] دکتر اسکات می گوید. “ما مدتها پیش توافق کردیم [in the medical community] که استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شرایطی دارید که شامل استروژن بالا (مانند آندومتریوز ، فیبروم یا قاعدگی شدید) است ، به طور بالقوه در معرض خطر بیشتری قرار دارید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند که با پزشک خود آزمایش آزمایشگاهی انجام دهید. “توصیه می شود در این شرایط آزمایش هورمون ها را انجام دهید و تعیین کنید که سطح بدن شما بالا یا نامتعادل است.” او توضیح می دهد که این بیشتر است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، در اینجا چگونگی است او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم جهت پستان (پیشگیری)

هر دو متخصص انتخاب های خاص سبک زندگی سالم (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) را که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، برجسته کردند. به گفته دکتر فو ، این امر “تنظیم عوامل خطر متغیر” نامیده می شود. (واقعیت جالب: همه اینها اراده خواهند کرد هم به تنظیم هورمون ها کمک می کند … و سلامت کلی عالی!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و گوشت قرمز و محصولات لبنی را تا آنجا که ممکن است محدود کنید تا رژیم غذایی سالم خود را بهینه کنید.

مرتبط: بهترین راهنمای تغذیه سالم

BMI

در این مورد ، پزشکان توصیه می کنند وزن بدن و BMI سالم را برای اهداف پزشکی حفظ کنند. همانطور که دکتر فو توضیح می دهد ، جایی زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است.ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است.

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند ، در اینجا نیز صدق می کند. تلاش در این زمینه می تواند بسیار باشد! اسناد از شما می خواهند که سیگار نکشید ، مصرف الکل را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای وضوح هنگام برخاستن با پزشک و / یا متخصص قلب خود مشورت کنید).

سوتین چطور؟

برخی در مورد اینکه آیا سوتین برای سلامت پستان نشان داده شده است یا خیر ، یا حتی می تواند منجر به سرطان پستان شود ، پیش و پس می شد. دکتر اسکات می گوید نگران هیچ کدام از این موارد نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است او نگاه کرد [bras and breast cancer] و متوجه شد که هیچ جنبه ای از سوتین وجود ندارد – پوشیدن ، عدم پوشیدن ، آستری [or wire-free] – کمک به سلامت سینه با این حال ، برای راحتی ، کابل بی سیم را توصیه می کنم. بنابراین اگر می خواهید به دنبال راحتی باشید ، اما در مورد چهره سرطان زای مورد علاقه خود استرس نداشته باشید.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر فو می گوید: “تکنیک ها و استراتژی هایی برای درمان سرطان سینه در حال بهبود است.” به این ترتیب ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او گفت: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” “بقای پنج ساله برای همه مراحل با هم 93 است ، [and] برای مرحله I این 99 درصد است. “

او می گوید بخشی از آن به “دوران درمان های فردی” برمی گردد که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این امر از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان غیر ضروری و تهاجمی نجات دهد. دکتر فو می گوید: “آزمایشات ژنومی به شناسایی رفتار تومورهای فردی کمک کرده است ، بنابراین می دانیم که آیا شیمی درمانی می تواند مفید باشد و بسیاری از زنان را در شیمی درمانی غیر ضروری که در گذشته دریافت می کردند نجات می دهد.” دکتر فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، توضیح می دهد که تابش نیز کاهش می یابد. ما با داده های تحقیقاتی بیشتر توانستیم دوز تشعشعات و افرادی را که به تابش نیاز دارند محدود کنیم. “

این پیشرفت ها در پزشکی مدرن بدیهی است که بسیار مفید بوده و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری!) را فراهم آورده است. حتی عملیات بهبود یافته است. دکتر فو می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر ، خطوط لنف ادم را بهبود بخشیدیم و غدد لنفاوی زیر بغل را ترسیم کرده و به طور بالقوه آنها را مجدداً متصل کردیم تا ترشحات دست بازگردد.”

ردیف پایین

امید بیشتر از همیشه وجود دارد. ترکیب استراتژی های پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند بهترین شانس را نه تنها برای سینه های سالم ، بلکه برای بدن سالم (و زندگی!) به شما بدهد. بنابراین ، آگاهی از سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید