چگونه با افزایش هورمون سیری در بدن خود وزن کم کنیم؟ – دکتر روی هادیمیان


چگونه با افزایش هورمون سیری در بدن خود وزن کم کنیم؟

با استفاده از 8 راه حل عملی می توانید سطح لپتین را در بدن تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک کنید. لپتین هورمونی است که به کنترل اشتها کمک می کند و به عنوان هورمون سیری شناخته می شود. این ماده توسط سلول های چربی بدن و انتروسیت ها در روده کوچک تولید می شود. لپتین متابولیسم ، گرسنگی و مصرف انرژی را کنترل می کند.

لپتین و نقش آن در کنترل وزن

از آنجا که لپتین در درجه اول توسط سلول های چربی تولید می شود ، مقدار آن مستقیماً با میزان چربی بدن ارتباط دارد. هنگامی که بدن به درستی کار می کند ، سلول های چربی لپتین تولید می کنند که باعث کاهش اشتها می شود. با این حال ، با افزایش وزن ، بدن شما نسبت به سطح لپتین کمتر حساس می شود و با لپتین مخالفت می کند. افراد دارای اضافه وزن دارای سطح بالایی از لپتین هستند ، اما مغز آنها به آنها نشان نمی دهد که غذا را کنار بگذارند.

سطح لپتین را می توان با رژیم غذایی مناسب حفظ کرد. اگر دائماً در معرض کمبود کالری (با رژیم های سخت) قرار بگیرید ، سطح لپتین را کاهش داده و متابولیسم خود را کاهش می دهید. این متابولیسم را کند می کند و مانع از دست دادن چربی می شود.

8 راه برای تنظیم سطح لپتین در بدن

1. فیبر کافی بخورید

مصرف فیبر روزانه خود را با خوردن غذاهای سرشار از فیبر مانند غلات کامل ، حبوبات و جو دوسر افزایش دهید. فیبر باعث احساس سیری طولانی مدت در شما می شود و باعث می شود سیستم گوارش سیگنالی را برای ترشح لپتین بیشتر به مغز ارسال کند.

۲ مصرف فروکتوز خود را محدود کنید

فروکتوز گیرنده های لپتین را مهار می کند. فروکتوز اغلب در نوشیدنی های گازدار ، بیسکویت و سایر تنقلات شیرین استفاده می شود. ساده ترین راه برای کاهش فروکتوز ، خوردن غذاهای کامل و طبیعی است.

3. کربوهیدراتهای پیچیده بخورید

به کربوهیدراتهای ساده (تصفیه شده ، شیرین ، فرآوری شده و به طور کلی سفید) نه بگویید زیرا سطح انسولین را افزایش می دهند و منجر به مقاومت به انسولین و اختلال در تولید لپتین می شوند. مصرف روزانه کربوهیدراتهای پیچیده خود را با خوردن میوه و سبزیجات افزایش دهید. آنها منابع عالی فیبر و آب هستند و مصرف بیشتر آنها به مغز شما می گوید که شما سیر هستید.

4. صبحانه پروتئین بخورید

پروتئین نه تنها در طول روز انرژی شما را تامین می کند ، بلکه به تنظیم سطح لپتین نیز کمک می کند.

5. امگا 3 بخورید

مصرف اسیدهای چرب امگا 3 را از طریق مکمل ها یا خوردن غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی آزاد و گردو افزایش دهید. امگا 3 با حفظ پاسخ التهابی مناسب می تواند به افزایش سطح لپتین کمک کند.

6. از محدودیت شدید کالری خودداری کنید

اگر مواد مغذی کافی دریافت نکنید ، بدن دچار مشکل می شود و سرعت آنها کاهش می یابد و تولید مناسب هورمون متابولیک و تولید لپتین را مختل می کند. برای اکثر مردم ، کاهش وزن برای تولید لپتین مفید است ، زیرا وزن مناسب به تنظیم هورمون ها کمک می کند.

7. تمرینات شدید انجام دهید

دوره های کوتاه ورزش شدید داشته باشید. این تمرینات مکانیسم های چربی سوزی را تقویت می کند و به تنظیم سطح لپتین کمک می کند.

8. به اندازه کافی بخوابید

8 ساعت خواب توصیه شده در شب داشته باشید. اگر استراحت کافی نداشته باشید ، بدن شما لپتین و گرلین کمتری تولید می کند. یک مطالعه جدید نشان می دهد که میزان لپتین در افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند 15 درصد کمتر از افرادی است که به اندازه کافی می خوابند ، زیرا سطح لپتین معمولاً در طول چرخه خواب افزایش می یابد.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

رژیم آنلاین دکتر روی هادیمیان را دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید