چه کسی مسئول آسیب های مالی ههرفت انرژی در کشور است؟به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، قاسم ساعدی با اشاره به هدررفت سالانه 40 میلیارد یورو کشور در حوزه انرژی و آب به دلیل عدم مصرف درست، گفت: ثروت هدررفت انرژی در کشور ما به یک فرهنگ تبدیل شده است و این هدررفت انرژی است. در صنعت و دستگاه‌ها به عنوان یک عادت همیشگی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با بیان وزارتخانه های نیرو، نفت و صمت باید برای بهینه سازی مصرف انرژی مصرفی مشترک را تشکیل دهند، ادامه داد: تعویض دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، اورهال کردن نیروگاه ها و اصلاح شبکه های تولید و فرهنگ سازی برای اصلاح مصرف مشترکان خانگی در این مسیر نیاز است.

وی افزود: کمیسیون انرژی باید به این دستگاه‌ها مأموریت دهد و محدودیت‌هایی را برای تعیین دقیق‌شان مشخص کند تا آن‌ها صرفاً به بیان مشکلات و تصمیم‌گیری برای اصلاح امور بپردازند.

ساعدی معتقد است که شرکت بهینه‌سازی مصرف انرژی به یک دکور تبدیل می‌شود و در انجام کارهای خطیر و مهم خود کوتاهی می‌کند، همچنین طرح‌های انرژی‌سازی مصرف انرژی یکی از اولویت‌های فراموش‌شده وزارت نفت در طول سالیان گذشته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هدررفت بالا انرژی اگر با اعداد جهانی مقایسه شود، متوجه می شوید که چه اتلاف انرژی در ایران صورت می گیرد.