چه چیزی باعث ایجاد ابروهای تار می شود؟

چین و چروک های پیشانی می تواند توسط عوامل مختلفی ایجاد شود. ما می توانیم برخی از این عوامل را تا حدی کنترل کنیم که می تواند به ایجاد آنها کمک کند، اما کنترل سایر عوامل دشوارتر است. در زیر به برخی از دلایل اصلی چین و چروک پیشانی اشاره شده است:

  • سن – با افزایش سن، پوست خشک می شود و کمتر انعطاف پذیر می شود.
  • ژنتیک – مانند بیماری قلبی، چشمان سبز یا قد، ژنتیک می تواند در ظاهر چین و چروک نقش داشته باشد.
  • رادیکال های آزاد – رادیکال های آزاد می توانند الکترون های پوست را از بین ببرند و باعث آسیب به سلول های پوست شوند.
  • از دست دادن کلاژن – از دست دادن کلاژن می تواند منجر به کاهش حمایت از پوست شود.
  • قرار گرفتن در معرض محیطی – قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث نازک شدن اپیدرم شود. قرار گرفتن در معرض همچنین می تواند باعث تجزیه کلاژن با سرعت بیشتری در درم شود.
  • سیگار کشیدن – نیکوتین منجر به باریک شدن رگ های خونی می شود که می تواند میزان اکسیژن و مواد مغذی قابل تحویل به پوست را کاهش دهد.
  • قرار گرفتن در معرض دود سیگار دست دوم – دود سیگار خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و می تواند باعث افتادگی شود.
  • حالات صورت – رسا بودن می تواند باعث شود پوست و ماهیچه های صورت شما بیشتر مورد استفاده قرار گیرد که می تواند باعث شل شدن پوست شود.
  • رژیم غذایی ناسالم – پوست برای سالم ماندن به مقدار مناسبی از ویتامین ها، مواد مغذی و مایعات نیاز دارد. حذف وعده‌های غذایی یا خوردن غذاهای ناسالم باعث تخلیه این ویتامین‌ها و مواد مغذی از پوست می‌شود.

انواع چین و چروک چیست؟

دو نوع اصلی چین و چروک پیشانی وجود دارد. رایج ترین آنها به عنوان ردیف های پیشانی نامیده می شود. ردیف های پیشانی خطوطی هستند که به صورت افقی در سراسر پیشانی قرار دارند. این نوع چین و چروک می‌تواند ظاهری شگفت‌انگیز دائمی در چهره‌اش ایجاد کند. نوع دیگری به عنوان خطوط گلابلاس شناخته می شود. به این خطوط اخم یا یازده نیز می گویند. آنها را طوری می نامند که شباهت به عدد یازده بین چشمان شما دارند و بیشتر زمانی ظاهر می شوند که افراد اخم می کنند یا ابروی خود را در هم می کشند.

چه نوع درمان هایی برای چین و چروک پیشانی وجود دارد؟

درمان های مختلفی برای چین و چروک پیشانی وجود دارد. برخی از آن‌ها به سادگی رژیم‌های غذایی بهتر هستند که شامل میوه‌ها و سبزیجات بیشتر و دوری از نور خورشید است. ترک سیگار و دوری از مکان‌هایی که در آن دود دست دوم احاطه شده‌اید نیز می‌تواند کمک کند. نوشیدن مقدار کافی آب به صورت روزانه نیز می تواند پوست را هیدراته نگه دارد و به جلوگیری از ظاهر شدن چین و چروک های پیشانی کمک کند. همچنین روش های تهاجمی تری مانند لیفت صورت و بوتاکس وجود دارد. با این حال، ساده ترین گزینه برای کاهش چین و چروک پیشانی یا جلوگیری از ظاهر شدن آنها ممکن است به سادگی کرم های چین و چروک باشد.

کرم های چین و چروک حاوی اسیدهای آمینه مانند کراتین، والین، تترا پپتید 7 و تریپتوفان می توانند به کاهش چین و چروک پیشانی کمک کنند. این اسیدهای آمینه به ایجاد الاستین و کلاژن بیشتر کمک می کند که به ایجاد پوستی محکم تر و ظاهری صاف تر کمک می کند.