چهار بنای تاریخی استان سمنان به بخش اختصاصی می شودبه گزارش بازار به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان سمنان امیر کرم زاده از واگذاری چهار اثر به بخش خصوصی در سمنان خبر داد و بیان کرد: خانه ابراهیمی دامغان (مدرسه حشمتیه) با استفاده از کافه موزه و با پارک موزه بر روی آموزش‌وپروش، خانه. میر رحیمی دامغان با کاربری فرهنگی پذیرایی، گردشگری، مجتمع گردشگری چشمه‌علی دامغان و خانه تدین سمنان با کاربری فرهنگی، اقامتی، پذیرایی به عنوان خانه خلاق صنایع دستی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اختصاص می‌یابد.

وی افزود: اسناد مزایده این بناها از طریق مزایده عمومی دومرحله‌ای به صورت قرارداد سرمایه‌گذاری در مرمت، احیا، نگهداری و استفاده از حق استفاده و بهره‌برداری مدت معین ارائه، منتشر شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان ادامه داد: چشمی که صلاحیت‌های لازم را از نظر کمیته فنی و بازرگانی دارند و بالاترین مبلغ اجاره‌بها را پیشنهاد می‌کنند به عنوان برنده مزایده می‌شوند.

کرم‌زاده گفت: برنده مزایده می‌تواند در دوره عملیات تکمیلی مرمت و آماده‌سازی احیاء با شرایط مندرج در متن قرارداد و با تائید و موافقت صندوق احیاء از بخش‌های تکمیل شده، بهره‌برداری و از منافع آن استفاده کند.

وی افزود: جدول زمانبندی مزایده بناهای تاریخی آماده پیشنهادی از پایگاه اینترنتی www.chre.ir سایت صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی قابل مشاهده و بهره برداری است.