چند نکته در مورد مکمل های بدنسازی

در این مقاله فقط می‌خواهم مکمل‌های مورد استفاده در بدنسازی را فهرست کنم و به طور خلاصه به آن‌ها بپردازم. من شما را به استفاده از مکمل ها تبلیغ یا تشویق نمی کنم. محصولاتی که می خواهم به آنها اشاره کنم توسط بدنسازان برای افزایش عملکرد و سرعت بخشیدن به رشد عضلات استفاده می شود. چهار دسته اصلی مکمل ها عبارتند از: عضله سازی، کاهش چربی، پودر پروتئین و میله های پروتئینی.

مکمل های متداول عضله سازی شامل کراتین، محصولات پروتئینی، محصولات گلوتامین، تستوسترون طبیعی، تقویت کننده های هورمون رشد، محصولات ضد استروژن، نوارهای پروتئینی و اسیدهای آمینه است. البته این لیست به هیچ وجه کامل نیست، اما بیایید به این محصولات عضله ساز بمانیم.

اسید آمینه کراتین برای رشد عضلات و تقویت عضلات بسیار مهم است. با پودرهای پروتئینی، مطمئن خواهید بود که بدن شما هر روز پروتئین مورد نیاز خود را برای ساخت موثر عضلات دریافت می کند. همچنین به شما کمک می کند کمبود کالری را جبران کنید. یکی دیگر از مکمل های عضله ساز گلوتامین است. این مکمل تولید هورمون رشد را افزایش می دهد، ایمنی بدن شما را تقویت می کند و به ریکاوری عضلات در بین تمرینات کمک می کند.

مکمل طبیعی تقویت کننده تستوسترون در افزایش رشد عضلات بسیار مفید است. این تقویت کننده های هورمونی باعث افزایش سطح تولید هورمون رشد انسانی HGH می شوند. با افزایش سن، عضله سازی و از دست دادن چربی برای بدن ما سخت تر می شود. این محصول به بدن ما کمک می کند تا راحت تر عضله بسازد.

برخلاف تصور رایج، حتی مردان نیز استروژن تولید می کنند. و این هورمون در تولید تستوسترون اختلال ایجاد می کند. مکمل‌های ضد استروژن به سرکوب اثرات استروژن در بدن ما کمک می‌کنند و باعث رشد عضلات می‌شوند. می توانید به راحتی میله ها و پودرهای پروتئینی تهیه کنید. اینها به جبران کمبود پروتئین در رژیم غذایی شما کمک می کند.

بلوک های اساسی ساختمان بافت ماهیچه ای اسیدهای آمینه هستند. بنابراین مکمل‌های اسید آمینه باعث رشد بیشتر بافت عضلانی جدید می‌شوند. مکمل های غذایی که تقویت کننده های ریکاوری نامیده می شوند، بدن شما را برای عضله سازی تحریک می کنند. در نهایت ما مکمل متوکسی/اکلیسترون را داریم. این یک مکمل غیر هورمونی است که از رشد عضلات حمایت می کند.

مکمل هایی که ذکر کردیم به هیچ وجه کامل نیستند. قبل از تصمیم به استفاده از هر مکملی، مطمئن شوید که اطلاعات خوبی دارید.