چرا مهاجم پرسپولیس تن به عمل جراحی داد؟به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، یحیی گل‌محمدی آب پاکی را روی دست عیسی آل‌کثیر ریخت و او دیگر می‌داند تا زمانی که تحت عمل جراحی قرار نگیرد و بهبود نیابد در تیم این مربی جایی نخواهد داشت.

یحیی گل‌محمدی اعلام کرده بود درصورتی‌که مصدومیت آل‌کثیر قطعی شود او را از لیست تیم کنار خواهد گذاشت، اما درخواست این بازیکن باعث شد سرمربی تیم پرسپولیس با ماندن او درجمع بازیکنان پرسپولیس موافقت کند.

آل‌کثیر با نامه کتبی خود اعلام کرد هیچ مشکلی برای تمرین و بازی‌کردن ندارد تا گل‌محمدی بازهم مانع این امر نشود و او را که باید زیر تیغ جراحان قرار دهد در تمرینات تاکتیکی نیز قرار داده تا این‌گونه فشار تمرینات را با زانوی مصدوم آل‌کثیر امتحان کند.

گل‌محمدی درحالی آل‌کثیر را در لیست بازیکنان خود نگه داشت که بررسی دوباره زانوی مصدوم او توسط جراحان پاسخی تکراری به همراه داشت و آن‌ها همچون گذشته اعلام کردند فشار دوباره روی پای او می‌تواند لطمه‌های جبران‌ناپذیری به این بازیکن وارد کند.

بدون‌شک هیچ‌کس بهتر از پزشکانی که او را مداوا می‌کنند نمی‌توانند در این مورد اظهارنظر کنند. به همین دلیل سرمربی تیم پرسپولیس قید این بازیکن را زد. این موضوع در نهایت باعث شد تا آل کثیر راضی به جراحی زانوی خود شده و به زودی در قطر تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.

از دید اکثر کارشناسان و پزشکان این حوزه درصد پارگی مهم نیست بلکه این کارایی رباط است که اهمیت دارد. اگر این کارایی به اثبات برسد بازیکن با هر درصدی از پارگی می‌تواند بازی کند تا شاید جایی به طور کامل پاره شود. اما اگر رباط پارگی نداشته باشد، ولی نتواند ثبات زانو را در فعالیتی مثل فوتبال که شامل چرخش و فرازوفرود است حفظ کند کیس جراحی می‌شود.

منبع : شهرآرا

انتهای پیام/