چراغ سبز اکو برای سرمایه گذاری در مازندران


بازار گروه استانها: سفر سه روزه مسافران اکو و سفرا و سفرها به مقصد اکو با قطار به پایان رسید اما معرفی‌ها و فرصت‌های سرمایه گذرای مازندران در رویداد ساری ۲۰۲ باعث شد تا تجار عضو اکو برای ورود به استان چراغ سبز نشان دهنده.

مازندران و همسایگی آن با عضو اکو فرصت‌های جدید و دروازه‌های را به روی این منطقه گشوده است تا از نیازهای خود را از استانی که می‌خواهند استفاده کنند. تولید ۷.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی، دسترسی آسان به بازارهای پایتخت، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فراوان، آب و هوای مطبوع و معتدل شدن تا تجار و سرمایه گذاری خارجی برای سرمایه گذاری در استان مازندران پیشگام می شوند.

سرمایه گذاران افغان وارد مازندران می‌شوند
نمایشگاه اکو توریستی ساری و مازندران را به مقصدشان ترک کردند اما برای سرمایه گذاری در استان بازگردند. عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان در ایران در حاشیه رویداد ساری ۲۰۲۲ با بیان ایران و افغانستان دو ملت با دوستی و ارتباطات دیرینه هستند، اظهار داشت: تجار را برای سرمایه گذاری در ایران و مازندران می کنیم.

وی در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه تاجران بسیاری از سرمایه‌های خود را به ایران آورده اند، اظهار داشت: مازندران‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد و اتاق‌های بازرگانی باید در این زمینه برنامه ریزی کنند.

چراغ سبز اکو برای سرمایه گذاری در مازندران

وی با عنوان این که بسیاری از مردم در ایران تحصیل می‌کنند، ادامه داد: مازندران می‌تواند برای جذب و پذیرش این دانشجویان اقدام کند.

کشت فراسرزمینی پیشنهاد ازبکستان به مازندران
ازبکستان نیز از دیگر طرف‌های تجاری مازندران و سالانه کشور قابل توجه کالا با این موضوع مهم است. ، افزود: این همکاریها باید در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و غیره نیز رشد کنند.

عبدالله اف در گفتگو با خبرنگار بازار با بیان اینکه مازندران اقتصاد پیشرفته‌ای دارد و با آن همکاری می‌کند به نفع منطقه و اکو است، افزود: لازم است در زمینه کشت فراسرزمینی برنامه ریزی شود و ازبکستان در این زمینه کاملاً جدی است.

مازندران اقتصاد پیشرفته‌‌ای دارد و با آن همکاری می‌کند و با آن به منطقه و اکو است و در زمینه کشت فراسرزمینی برنامه ریزی و ازبکستان در این زمینه کاملاً جدی است.

وی با عنوان اینکه در زمینه کشت فراسرزمینی باید توجهی به صورت نگرفت خواهان تلاش برای تحقق این برنامه شود. سید محمود حسینی ۳۰ پور مازندران نیز با اشاره به اینکه مازندران در تولید بیش از بیش از نوع محصول در کشور در رتبه‌های برتر را دارد، افزود: هنوز از ظرفیت‌های اکو بهره‌برداری و آمادگی برای جذب سرمایه‌گذاری در این منطقه و امنیت آنها وجود دارد. .

وی راه‌اندازی پروازهای هوایی از جمله مسیرهای تاشکند – رامسر و یا سایر مسیرها را از جمله‌های مورد نیاز برشمرد و گفت: مازندران می‌تواند نیازهای همسایه را در حوزه‌های مختلف از جمله فناوری‌ها کند.

وی همچنین با بیان این مطلب مازندران دز حوزه نساجی صنایع نیز متعددی دارد و اظهار داشت: سرمایه‌گذاری می‌تواند در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی در استان برنامه‌ریزی و امنیت سرمایه‌گذاری را انجام دهد.

چراغ سبز اکو برای سرمایه گذاری در مازندران

توسعه مبادلات اقتصادی مازندران با اکو
در سال گذشته مازندران بیش از 472 هزار تن کالا به عضو اکو صادر کرد و امید می رود با برگزاری رویداد اکو این میزان تبادلات در سال جاری چشمگیری رشد داشته باشد، علی یوسفی منش ناظر گمرکات مازندران در گفتگو با خبرنگار بازار میزان کالاهای موجود استان به عضو اکو را ۴۷۲ هزار تن به ارزش ۷۸ میلیون دلار بیان کرد و گفت: طی سال قبل و میزان ارزش ۱۰۷ و ۱۵۹ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: بیشترین میزان مصرف کالا به اکو به قزاقستان، ترکمنستان، آذربایجان بوده و ۲۳۴ هزار تن به قزاقستان و ۱۸۷ هزار تن به ترکمنستان صادر شده است.

وی با بیان اینکه کالاهای موجودی شامل مواد غذایی، کیوی، چوب، مواد شیمیایی و غیره بوده است، میزان واردات کالاها طی سال قبل از عضو اکو را ۸۲۱ هزار تن به ارزش ۳۴۷ هزار تن اعلام کرد.

یوسفی منش قزاقستان، ترکمنستان و ترکیه را اصلی‌ترین طرف‌های ارزشی کالاهای وارداتی بیان کرد و گفت: میزان واردات نیز از نظر وزنی ۷۷ و از نظر ارزشی رشد ۸۸ درصدی است.

ناظر گمرکات مازندران گفت: گندم، جو، ماشین آلات صنعتی، کک نفتی، مصنوعات پلاستیکی و غیره از مهمترین کالاهای وارداتی از عضو اکو به استان بوده است.

بر اساس سند بالادستی اکو، گردشگری آرام، سبز و جذاب در سند اکو پیش بینی شده، زیرا برای افزایش هزینه، کسب و کار و کار است و افزایش وری و بهبود روند توسعه اقتصادی و ملی را درپی دارد و منطقه اکو می‌تواند یکی از آنها باشد. مهم مقاصد گردشگری در جهان باشد زیرا مسیر ارتباط خاور و باختر است.