پستو کدو تنبل با گشنیز – تغذیه کلی جونز


پرش به دستور غذای چاپی

پستو یکی از آن چیزهایی است که می توانم تقریباً روی هر چیزی (مثل سس تند) روی آن بگذارم… و انجام می دهم. آن را به صورت نمناک روی سبزیجات بوداده پاییزی، با پروتئین مورد علاقه خود (مانند ماهی آزاد ترد!)، یا غلات کامل سرو کنید. حتی روی یک سیب زمینی پخته یا نان تست هم خوشمزه است و من قبل از هم زدن آن را به تخم مرغ اضافه می کنم. ممکن است فقط به ماکارونی فکر کنید، پس امیدواریم که چشمان شما را به احتمالات باز کرده باشد. این پستو کدو تنبل وگان به هر وعده غذایی طعم می بخشد!

پستو کدو تنبل گشنیز؟

از آنجایی که من مطمئن هستم که برخی از شما در دستور غذای پستوی «گیلوس» و «کدو تنبل» قرار گرفته‌اید، بیایید به آن بپردازیم. “سس پستو” ممکن است به طور سنتی با سیر، آجیل کاج و ریحان درست شود، اما به طور کلی به معنای هر چیزی است که با کوبیدن یا له کردن درست می شود. مثل من، اکثر شما زمان درست کردن پستو خود را با هاون و هاون ندارید، بنابراین یکی دیگر از تغییرات اینجا استفاده از غذاساز است. اگر برای خرد کردن دست وقت دارید، به دنبال آن بروید!

سس پستو کدو تنبل

مواد تشکیل دهنده پستو کدو تنبل وگان

من قبلاً چند دستور پخت پستو آماده کرده ام، اما پس از امتحان کردن یک پستو کدو تنبل با یک غذا در True Food Kitchen و دیدن آن در منوی غذای Harvest چند سال پیش، مجبور شدم آن را به تنهایی امتحان کنم. وقتی برای الهام جستجو می‌کردم، از اینکه چیزی از پوره کدو تنبل – فقط دانه‌ها – پیدا نکردم، شگفت‌زده شدم. بنابراین، بین گشنیز، پوره کدو تنبل و دانه شاهدانه، یک سس کاملا منحصر به فرد و خوشمزه روی دست داریم!

قلب کنفی یکی از مواد مورد علاقه من است. آنها می توانند بافتی عالی به هر چیزی (پنکیک، جو دو سر، سالاد، سبزیجات، پیتزا) اضافه کنند، اما همچنین باعث تقویت خوبی از چربی های سالم، پروتئین، فیبر و آهن می شوند. به عنوان یک تقویت کننده ضد التهاب برای ورزشکاران شدید عالی است. بعلاوه، استفاده از کنف در دستور پخت پستو کدو تنبل، آن را بدون آجیل می کند، بنابراین کسانی که به آجیل درختی حساسیت دارند، می توانند از آن لذت ببرند!

استفاده مورد علاقه شما از پستو چیست یا چگونه از آن استفاده می کنید؟

پستو گشنیز گیاهی

پستو کدو تنبل وگان با گشنیز

این پستو گشنیز گیاهی که با پوره کدو تنبل و دانه کنف درست شده است، یک سس منحصر به فرد و خوشمزه است که به هر غذایی طعم می بخشد!

دوره غذای اصلی، غذای جانبی

غذا آمریکایی

  • 2 فنجان ها گشنیز انتهای ساقه ها برداشته شد
  • 1/3 فنجان قلب های کنفی
  • 2-3 میخک ها سیر
  • 1/4 + 1/8 قاشق چایخوری نمک
  • 2-4 قاشق غذاخوری روغن شاهدانه یا آووکادو
  • 3/4 فنجان پوره کدو تنبل
  • 1 قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
  • همه مواد را به غذاساز یا مخلوط کن با کیفیت بالا اضافه کنید. *

  • حدود 45 تا 60 ثانیه آنقدر بپزید تا مخلوط به خوبی ترکیب و کرم رنگ شود.

  • به عنوان سس سرو کنید، دیپ کنید یا به عنوان ماریناد استفاده کنید. تا یک هفته در یخچال قابل نگهداری است.

کلمه کلیدی سس پستو کدو تنبل، پستو گشنیز وگان

*توجه: این دستور غذا در غذاسازهای 4 فنجانی و 10 فنجانی Cuisinart من موفق بود. من هنوز آن را در مخلوط کن Vitamix یا گلوله خود امتحان نکرده ام. اگر در یک ظرف جدید ویتامیکس بزرگ درست می‌کنید، توصیه می‌کنم دستور غذا را بر اساس بازخورد سایر دستور العمل‌های پستو دو برابر کنید. لطفا در مورد موفقیت با غذاسازها و مخلوط کن های مختلف نظر دهید!

پستو کدو تنبل بدون آجیل وگان