پروژه معتبر لایروبی خلیج گرگان توسط سازمان مدیریت بحران کشور تامین شداله یار اسعدی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: عصر امروز(پنج شنبه) معاون سازمان مدیریت بحران کشور از محل اجرای پروژه لایروبی و احداث دیواره حفاظتی در خلیج گرگان بازدید کرد.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان افزود: تجهیزات و ماشین آلات قرار گاه خاتم الانبیاء (ص) هم اکنون در منطقه مستقر شده و در حال احداث عملیات دایک در کانال های ارتباطی خلیج به دریا هستند.

وی گفت: شش بیل مکانیکی برای احداث دیواره حفاظتی در جنوب جزیره آشوراده مشغول فعالیت هستند و روند ایجاد دایک در حال انجام است.

اسعدی ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری به استان گلستان و دستورات ریاست جمهوری، لایروبی خلیج گرگان آغاز و تامین اعتبار از سوی سازمان مدیریت بحران کشور انجام شد.

در همین راستا، رسول حسام، تغییر و کاهش پذیرش سازمان مدیریت بحران کشور هم گفت: صد میلیارد تومان از محل اعتبار سازمان مدیریت بحران کشور برای کانال های ارتباطی خلیج گرگان به دریا به سازمان بنادر و دریانوردی اختصاص یافت.

گفتنی است خلیج گرگان سال‌هاست که چالش‌هایی را از جمله برداشت آب برای حیات آبزیان و لایروبی انجام نمی‌دهد و این عوامل بر بحرانی شدن شرایط منطقه افزوده شده و نیاز به تلاش برای حل آن را دارد.