پروژه “اصلاح قانون دری” نیاز به تخصص تخصصی داردحجت الاسلام سید سلمان ذاکر در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران وی با اشاره به طرح کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی برای دریافت 15 درصد حق ثبت نام برای تعویض 200 سکه به بالا، گفت: بیایید رانندگی کنیم.


بیشتر بخوانید:

مکانیسم حمایت از اهداکنندگان مقصر دربند مشخص شده است


وی افزود: طرح «تغییر قانون مهریه» مشخص نیست و نباید موضوع را پیچیده کنیم تا خانواده ها دچار سردرگمی شوند و از آنها پول اضافی بگیرند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون قانون ندوری کامل شده و نیازی به تغییر آن نیست و می توان با مدیریت و ارائه سازوکار مناسب به نفع زن کار کرد.

ذاکر گفت: باید با رعایت اخلاق، فرهنگ و فرهنگ تا حد امکان از اختلاف بین زوجین پرهیز کنیم و با «اصلاح قانون ندوری» بتوانیم تعداد دیه را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح «بهبود قانون» باید کار کارشناسی تخصصی انجام شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید نظر کارشناسان حوزه زنان و کارشناسان حقوقی لحاظ شود و بهترین تصمیم اتخاذ شود. ساخته شده است. .

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی از مردم حتی توان پرداخت 10 سکه را ندارند و در مقابل برخی قادر به پرداخت دوری بالای هزار سکه هستند، بنابراین اموال کم و بیش کم نمی شود. بالا بودن آن قطعه ای است که برای زوجین مشکل ساز می شود.

ذاکر با بیان اینکه فرهنگ سازی بسیار مهم است و روش از جدایی خانواده ها جلوگیری می کند، تصریح کرد: برخی از افراد تاریخ تولید را ملاک تعیین میزان و تعداد دری ها قرار می دهند و این موضوع در جدایی خانواده ها نقش منفی دارد.

کارشناس سابق بازرسی قضایی کل کشور گفت: با بهبود اشتغال جوانان و اقتصاد جامعه جوانان به راحتی ازدواج می کنند و دیگر شاهد افزایش NDN نخواهیم بود.

وی افزود: طرح «بهبود قانون مهریه» جواب نمی دهد و ممکن است اعتماد مردم را نیز خدشه دار کند، بنابراین باید ریشه انصراف خانواده ها را پیدا کرد و برای جلوگیری از این مشکل راهکار ارائه داد.

انتهای پیام/*