پرواز حجاج از ترمینال یک فرودگاه امام انجام می شودبه گزارش بازار، سعید چلندری گفت: تمام تمام حجت های ۱۴۰۱ از ترمینال سلام عازم می شوند و مراحل اولیه چک و بازرسی های پلیس فرودگاهی را می گیرند و سپس در سالن ترانزیت، گذرنامه و کارت ها گرفته شده و نهایتاً مهر خروج می شود. .

وی با اشاره به انتشار تصاویری که نشان می دهد از ترمینال یک فرودگاه سوار هواپیما می شوند بیان کرد: برخی از اهل فن معتقدند سیکل یا cycle (گردش در فرودگاه) می دهد به همین خاطر پرواز از ترمینال یک صورت می گیرد.

چلندری تاکید کرد: از ترمینال تا ترمینال یک، ۷ دقیقه فاصله وجود دارد از همین رو از اتوبوس های ولوو برای جابجایی حجاج استفاده می کنیم تا در مسیری که روی صندلی می نشینیم، مطمئن شویم که این اتوبوس ها را در شهر فرودگاهی پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه این همه سفرهای زیارتی از ترمینال سلام انجام می شود یادآور می شود: در تامین نیاز نیروی انسانی با مشکلی وجود داشت که این امر رفع شده است.

چلندری در پایان در خصوص تسویه حساب با بنیاد مستضعفان به عنوان سازنده ترمینال سلام تصریح کرد: با شورای بنیاد مستضعفان گفتگوهای خوبی داشتیم و قرار شد بدهی های خود را به صورت اقساطی پرداخت کنیم.