پرداخت 9600 میلیارد تومان سود نقدی سهام با سجامگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزاطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در سومین ماه تابستان سال جاری 9 هزار و 641 میلیارد و 740 میلیون و 141 هزار و 484 تومان توسط 76 ناشر به حساب 6 میلیون و 120 هزار و 876 سهامدار با استفاده از سامانه سجام واریز شده است. .

بر اساس این گزارش، از بین 76 ناشر سود سهامداران در شهریور ماه، بیشترین سود با 409 میلیارد تومان متعلق به شرکت فولاد مبارکه و کمترین سود به شرکت وزنیران با 42 میلیون تومان است.

علاوه بر این، آمارهای منتشر شده نشان می دهد که شرکت صنعتی زرماکارون با یک میلیون و 419 هزار و 137 سهامدار بیشترین تعداد سهامداران و شرکت سوزمیران با 113 سهامدار کمترین تعداد سهامداران را به خود اختصاص داده اند که از سامانه سجام برای انتقال سود خود استفاده کرده اند. سهامداران به هزینه سرمایه گذاران به تعویق افتاده اند.

لازم به ذکر است سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمامی فعالان بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران موسسات تنها یک بار و برای همیشه اطلاعات خود را در این سامانه ثبت می کنند. احراز هویت چهره به چهره، آنها می توانند خدمات را بر اساس داده های تأیید شده دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره همراه، آدرس الکترونیکی و محل سکونت دائمی افراد ثبت می شود و از این پس هیچ موسسه مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات سهامدار ندارد.

سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir نسبت به ثبت نام و احراز هویت الکترونیکی سجام اقدام کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/