پرداخت وام بلاعوض سیل به واحدهای مسکونیبه گزارش بازار اکبر نیکزاد در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده روستاهای فیروزکوه، نگاهان کرد: مناز شخصی که در مسیر آب قرار گرفته و تخریب می شود مجدداً در همان محل ساخته نمی شود و زمینی برای تامین واحد مالکان در نقاط دیگر خواهد شد.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از عملیاتی شدن پرداخت تسهیلات ۲۰۰میلیون تومانی مسکن روستایی خبر داد و گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور رئیس جمهور پرداخت وام مسکن روستایی به میران ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد آغاز شده است.

وی ادامه داد: ۲۵ آبان سال مسکن روستایی ۱۴۰۰ با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تصویب شد و اکنون به دستور رئیس جمهور عملیاتی شده است. نیکزاد با اشاره به شرایط تسهیلات بیان کرد: بازپرداخت این وام ۲۰ سال تعیین شده و ضمانت آن به صورت زنجیره ای سه نفره دریافت می شود.

وی توضیح داد: دستور پرداخت به تمام شعبات بانک مسکن ابلاغ شده و عملکرد سازمان برنامه و بودجه با وجود بار سنگین مالی در شرایط فعلی قابل ارزیابی است.

نیکزاد گفت: عاملان برای دریافت تسهیلات به شعبه‌های بانک مسکن مراجعه می‌کنند و امور مربوط به تشکیل پرونده انجام می‌شود و به بانک‌های ارسال می‌شود و طی چند روز آینده آینده آغاز می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سال ۱۳۸۴ حدود ۷ درصد از واحدهای مسکونی روستایی نوساز بود و طی ۱۶ درصد واحدهای مسکونی مقاوم و نوساز در روستاها به ۵۰ درصد رسید.