پاسخ به درخواستان دریافت یارانه با سرعت انجام می شودبه گزارش بازار، محمدبر امروز(امروز) در جلسه ستاد تنظیم بازار با تاکید براینکه بسیاری از کالاها باید به نحوی باشند که اقلام و کالاهای اساسی به سهولت در اختیار مردم قرار گیرند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، تامین و توزیع کالا. را علاوه بر فروشگاه های بزرگ زنجیره ای، در خرده فروشی ها و فروشگاه های محله های شهری با جدیت در دستور کار خود قرار دادن تا مردم برای تامین نیازهای خود را داشته باشند.

مخبردید نظارت ها و رسی ها در سطح بازار را مورد تاکید قرار داد و گفت: نظارت ها باید به شکل محسوس انجام شود تا حضور دولت در بازار احساس شود و مردم نسبت به نظارت بر بازار اطمینان پیدا کنند.

وی از وزارت ارتباطات و اطلاعات فناوری نیاز به بسترهای لازم را ارائه می کند تا سامانه های پاسخگو به مردم مانند سامانه هدفمند سازی یارانه ها، وزارت تعاون و آموزش تقویت شده و ضعف ها و اشکالات موجود در اسرع وقت مرتفع می شود.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: لازم است تدبیری اندیشیده شود تا پاسخ به درخواست و مطالبی که می توانند یارانه نقدی دریافت کنند در اسرع وقت انجام می شود تا زمان انتظار مردم برای دریافت پاسخ تا حد امکان کاهش پیدا کند.

مخبر بر لزوم استمرار اطلاع رسانی دقیق و شفاف به مردم در خصوص طرح مردمی سازی یارانه ها تاکید می کند و در ادامه همراهی خوب مردم با دولت برای اجرای این طرح بزرگ کردن.

در این جلسه که رئیس جمهور رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دادگستری، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان صدا و سیما، دولت و استان تهران نیز حضور دارند، گزارشی از آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی و روند تولید مرغ، تخم مرغ و روغن در سطح بازار ارائه می شود.

در این نشست همچنین تصمیمات لازم برای کالاهای فراوان در خرده فروشی ها و فروشگاه های محله های شهری در استان های مختلف کشورها و بررسی ها و بازرسی ها برای مقابله با گرانی در سطح بازار تشدید می شود.

در این جلسه پس از ارائه گزارش در خصوص افزایش قیمت نامتعارف کرایه های یکی از تاکسی های اینترنتی، ادامه این موضوع را سازمان تعزیرات را بررسی کرد و به طور جدی با اشتباهات صورت گرفت.